ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: زخم بدن مرغ

0
    کاربر زخم بدن مرغ

زخم بدن مرغ

یه سوال دارم من تو خونه 4 مرغ با 1 خروس دارم و از زمانی که حدودا 4 ماهه بودن خودم بزرگشون کردم
    اما چند وقتیه که یکی از مرغا توسط یه مرغ دیگه بد جور ضخمی شده عکسشو گذاشتم لطفا راهنمایی کن براش چه کار کنم تا خوب شه؟
    عکس اولعکس دوم
    ممنون
    9
    مدیر کل دامپزشکان زخم بدن مرغ
    سلام و احترام

دوست عزیز مرغتون رو از بقیه مرغها جدا کن ، به مرغ وخروسهاتون خوب غذا بده ، جیره غذایی رو از نظر مکمل ها چک کنید. محل زخم شده را با بتادین رقیق شده ضدعفونی کنید زخم باید بخیه بشه الان امادگی لازم رو برای عفونت دارد .
    به شما پیشنهاد میکنم که به دامپزشک مراجعه کنید.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    کاربر زخم بدن مرغ
    سلام یک مرغی دارم که روی چشم سمت راست آن یک دانه مانندد یک جوش به اندازه یک فندق ایجاد شدهبطوریکه روی چشم را پوشانده و از طرف راست هیچ چیزی نمی بیند نام این بیماری و راه درمان را بگویید
    sara_layegh@hotmail.com
    9
    با سلام و احترام خدمت شما
    علائمی که گفتید می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود از جمله بیماری های ویروسی باکتریایی و مرغ شما باید حتما از نزدیک معاینه شود.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    کاربر زخم بدن مرغ
    نقل قول نوشته اصلی توسط alemoazezo نمایش پست ها
    یه سوال دارم من تو خونه 4 مرغ با 1 خروس دارم و از زمانی که حدودا 4 ماهه بودن خودم بزرگشون کردم
    اما چند وقتیه که یکی از مرغا توسط یه مرغ دیگه بد جور ضخمی شده عکسشو گذاشتم لطفا راهنمایی کن براش چه کار کنم تا خوب شه؟
    عکس اولعکس دوم
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein نمایش پست ها
    سلام و احترام

دوست عزیز مرغتون رو از بقیه مرغها جدا کن ، به مرغ وخروسهاتون خوب غذا بده ، جیره غذایی رو از نظر مکمل ها چک کنید. محل زخم شده را با بتادین رقیق شده ضدعفونی کنید زخم باید بخیه بشه الان امادگی لازم رو برای عفونت دارد .
    به شما پیشنهاد میکنم که به دامپزشک مراجعه کنید.
    با سلام
    به توصیه های شما عمل کردم و به نظرم ضخم بهبود یافت
    عکس از محل ضخم
    س
    وال های دیگه ای دارم:
    همین مرغه که ضخمی شده بود واکسن نخورده هنوز مشکلی به وجود میاد یا نه؟توصیه شما؟
    یه مرغ دیگه دارم که واسه تخم گذاشتن مشکل داره و بعضی صبح ها که محل نگهداری شون رو چک میکنم میبینم که 2 یا 1 عدد تخم مرغ بدون پوست گذاشته و دورش یه لایه بسیار نازک از پوست وجود داره . این در حالی هست که همین مرغ گاهی تخم های بزرگ و غالبا 2 زرده میزاره که پوسته سالم و محکمی داره این در حالی هست که بعضی از تخم هاش که میبینم قسمت هایی پوسته نازک و قسمت هایی پوسته سالم هست.
    مرغ واکسن خورده است
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون
    9
    باعرض ادب مجدد

بله خوشبختانه وضعیت ضخم خیلی بهتر از قبل است.
    همین مرغه که ضخمی شده بود واکسن نخورده هنوز مشکلی به وجود میاد یا نه؟توصیه شما؟
    برای مرغ واکسن نخورده همیشه خطر بروز بیماری ها به خصوص بیماری های ویروسی وجود دارد ، بهترین کار همیشه مراجعه به دامپزشک است و استفاده واکسن های لازم.
    یه مرغ دیگه دارم که واسه تخم گذاشتن مشکل داره و بعضی صبح ها که محل نگهداری شون رو چک میکنم میبینم که 2 یا 1 عدد تخم مرغ بدون پوست گذاشته و دورش یه لایه بسیار نازک از پوست وجود داره . این در حالی هست که همین مرغ گاهی تخم های بزرگ و غالبا 2 زرده میزاره که پوسته سالم و محکمی داره این در حالی هست که بعضی از تخم هاش که میبینم قسمت هایی پوسته نازک و قسمت هایی پوسته سالم هست.
    دلیل اصلی بروز این مشکل کمبود مواد معدنی مناسب در جیره غذایی پرنده شما است ، البته بیماری هایی هستند که باعث بروز این مشکل می شوند که به نظربنده فعلا در اولویت دوم قرار دارد.
    شما باید:
    1- کپسول مولتی ویتامین مینرال انسانی را تهیه کنید و درظرف اب خوری مرغ هاتون بریزید میزان یک کپسول در 4 لیوان ابخوری در مکان هایی که هوا سرد است و درمکان های گرمسیر در 5 لیوان ابخوری و اب هر روز عوض شود.
    2-مرغ های تخم گذارتون رو روزانه دو قطره ، قطره مینرال بچه بدهید برایشروع در روز اول 4 قطره دو قطره صبح و دو قطره عصر

نکته مهم اخری که باید خدمت شما عرض کنم به جیره غذایی مرغ هایتان بیشتر توجه کنید و سعی کنید جیره حداقل از نظر مواد معدنی و ویتامینی کامل باشد.
    برنامه غذایی و غذاهایی که باید به طیورتان بدهید هم با یک جستجوی کوچک در انجمن یا اینترنت می توانید بدست بیاورید.
    شهریور- 96
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

کلمات کلیدی این موضوع