ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29

موضوع: بیماری مینا

0
    کاربر بیماری مینا

بیماری مینا

سلام مینای من مو کم در اورده برای تقویت او چه کنم عکس در البوم موجوده
    ویرایش توسط m.o.o.o.o.o.h : 04-21-2012 در ساعت 11:47 AM دلیل: اطلاعات
    9
    مدیر کل دامپزشکان بیماری مینا
    با عرض سلام و ادب
    قبل از هر چیز باید خدمت شما عرض کنم که بهترین کار مراجعه به دامپزشک می باشد و به شما توصیهمیکنم که به دامپزشک متخصص در زمینه پرندگان زینتی یا حیوانات اگزوتیک مراجعه بفرمایید.
    مشکل خلوت شدن موهای سر (کچل شدن) در مینا به چندین عوامل بستگی دارد بنده عوامل را در پایین ذکر می کنم :
    1- مشکلات قارچی ، باکتریایی ،ویروسی که باید حتما آزمایش گرفته شود.
    2- کمبود پروتئین جیره غذایی
    3- مشکلات رفتاری و عصبی

کاری که شما باید انجام بدهید :
    1- پلت زیاد به میناتون ندید چون غذای مناسبی برای اون نمی باشد ، سعی پروتئین را به غذای روزانه اش اضافه کنید برای این کار میتونید از میل ورم استفاده کنید.
    2-قطره مولتی ویتامین و قطره مینرال را هر روز دوبار هر بار دو قطره به مدت یک هفته و پس از ان یک قطره روزی دو بار بهش بدهید .
    3- صبح های زود زمانی که خورشید طلوع می کند به مدت30 دقیقه جلوی نور ان قرارش بدهید.
    اگر بعداز2 هفته هیچ تغییری ایجاد نشد و یا وضع بدترشد برای معاینات و انجام ازمایشات لازم به دامپزشک متخصص پرندگان زینتی مراجعه کنید.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    کاربر بیماری مینا
    سلام اقای دکتر
    تورو خدا کمکم کنید دیگه واقعا نا امید شدم هر کاری بگید واسه خوب شدن مینام کردهم ولی جواب نگرفتم کمکم کنید خیلی دوسش دارم
    الان حدود یک ماهشه از 10 روزگیش پیشم بوده،5 روزه پیش به خاطر سهل انگاری بهش گوشت چرخ کرده دادم از اون به بعد فکر میکنم اینجوری شد پیشه دو دامپزشکم بردم گفتن ربطی یه گوشت نداره،داره دارو مصرف میکنه ولی هیچ فرقی نکرده.
    روز اول حالته گیجی داشت نمیتونست رو پاش بایسته،همش میخورد زمین سرشم یه وری نگه میداشت،در ضمن فقط دونه پارس و خیس میکردم بهش میدادم،دامپزشک اول گفتن بهش دونه پارس نده به جاش سیب زمینی و سفیده تخم مرغ و گوشت مرغ بده،و داروی انروکین که هر 12 ساعت یه قطره بهش بده با بیکمپلکس روزی دو سه قطره،که من غذاش و درست کردم(سیب و تخم مرغ)بهش دادم بعد یک ساعت بالا اورد اما مدفوعش درست بود،بعد دو روز هیچ تغییری نکرد،بردمش پیشه دامپزشک بعدی گفتن تعادل نداشتنش به خاطر کم ابیه بدنشه،بعد دادن دونه پارس و ممنونع کردن به جاش بهش سرلاک انسانی تجویز کردن به همراه همون انروکین و بیکمپلکس و پودر ors،اوردمش تمام کارهای دکترو مو به مو انجام دادم در ضمن یه لامپم بالا سرش روشن کردم که جاش گرم باشه،ولی اقای دکتر از وقتی این درمان و شروع کردم اسهال شدید گرفت،موقع مدفوع کردن جیغ میزد تا دیشب که اصلا وضعش خرابتر شد،از دیشب سرلاک و قطع کردم بهش همون دونه پارس و میدم و به جای اب بهش همون پودر orsو درست میکنم میدم و بیکمپلکسم میدم الیته به زور بهش غذا میدم چون خیلی بد میخوره،سه چهارم یدوکینول هم بهش با ماست دادم الان خیلی کم مدفوعش سفت شده ولی هنوز ابکیه،انگار فلجه هیچ حرکتی نمیکنه از چشماش خیلی کم اب میاد،وقتی غذا میدم انگار تنگیه نفس میگیره همش دهنش و باز میکنه الانم که اب دادم الیته خیلی با احتیاط،یه خورده اب از دماغش اومد بیرون،اگه باید اطلاعاته دیگه ای هم بدم بفرمایید فقط کمک کنید داره میمیره ممنونم
    ویرایش توسط mahshid : 06-13-2012 در ساعت 04:17 PM
    0
    کاربر بیماری مینا
    تورو خدا یکی کمک کنه مینام داره میمیره
    0
    کاربر بیماری مینا
    ممنونم مینا مرد
    9
    باعرض سلام و ادب خدمت شما
    بنده تازه تاپیک شما رامشاهده کردم و از اینکه مینای شما مرد واقعا متاسف شدم .
    با توجه به مواردی که در تاپیک اولتان فرمودید به نظر بنده داروهایی که دو دامپزشک دادند برای مینای شما مناسب بوده است ، به احتمال زیاد مشکل مینای شما هم تنفسی و هم گوارشی بوده است وچون سن ان کم بوده به نسبت بدن کمتر مقاوم بوده و متاسفانه باعث شده که مینای شما از دست برود.
    دلیل اصلی مرگ با کالبدگشایی مشخص میشود اما میتوان گفت تغذیه نادرست باعث بروز این مشکلات شده است و مصرف بیش از حد دانه پارس به بروز این مشکلات کمک کرده است.
    امیدوارم که دیگرشاهد همچین اتفاقاتی نباشید
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    کاربر بیماری مینا
    سلام اقای دکتر ممنونم
    یه سوال داشتم،ممکنه مینا مریضیه هرپس کبوتر هارو بگیره؟چون تمام علائم این بیماری و داشت.و اینکه دادنه سرلاک به مینا درسته؟چون شیر داره و این طفلک راست روده هست نمیتونه هضم کنه.
    خودم به شخصه فکر میکنم این بیماری ویروسی بود چون کاملا حس میکردم با مصرف انروکین بدتر میشه.چون نمیدونم درست میگم یا نه ولی اگه بیماری ویروسی باشه مثل اینکه با مصرف انتی بیوتیکه وسیع الطیف مثله انروکین که برای باکتری ها هست بدتر میشه.
    امروزم که مرد چون جوجه بود زیر شکمش پر نداشت؛قبل بیماری پوستش صورتی بود و رگهای خونیش معلوم بودن ولی امروز زیر پوست شکمش یه مایعی مثله چرک جمع شده بود و باد کرده بود الیته مدفوعم اصلا نکرده بود.ولی من دوتا جوجه مینای دیگمو فقط با دونه پارس بزرگ کردم مشکلی نداشت.ممنون میشم پاسخ سوالامو بفرمایید
    9
    با عرض ادب
    یه سوال داشتم،ممکنه مینا مریضیه هرپس کبوتر هارو بگیره؟چون تمام علائم این بیماری و داشت.
    بیماری های مختلفی میتوانسته باعث بروز مرگ مینای شما شده باشد و نظر دادن بدون کالبدگشایی و مشاهده مستقیم کارغیرحرفه ای و نادرستی است و بنده رو از جواب دادن به این سوالتان معاف کنید
    اینکه دادنه سرلاک به مینا درسته؟چون شیر داره و این طفلک راست روده هست نمیتونه هضم کنه.
    خیر از این زمینه مشکلی ندارد در ضمن سرلاک فقط شیر نیست ویتامین ها و موادی که در ان وجود دارد بسیار مفید هستند تنها چیزی که میتواند مشکل ساز باشد عدم دادن اندازه درست سرلاک به پرنده می باشد که مشکلات خودش را ایجاد می کند.
    ا مصرف انتی بیوتیکه وسیع الطیف مثله انروکین که برای باکتری ها هست بدتر میشه.
    اگر حتی بیماری ویروسی بوده باشد اکثر مواقع به همراه بیماری های ویروسی بیماری های باکتریایی هم وجود دارد پس باید انتی بیوتیک مصرف شود.
    ولی من دوتا جوجه مینای دیگمو فقط با دونه پارس بزرگ کردم مشکلی نداشت
    دانه پارس جای بحث دارد اما به طور کلی سعی کنید دانه پارس را به عنوان غذای اصلی ندهید .
    شهریور- 96
    0
    سلام خسته نباشید
    جوجه مینایی گرفتم که از ابتدا متوجه عدم وجود یکی از ناخن هاش نشدم بعد که متوجه شدم زخم به نظر نمیرسید اما مدتیه از محل اتصال ناخن و اطراف متورم و کمی قرمز شده و به نظر احساس درد میکنه چون معمولا اون پا رو بالا نگه میداره
    آیا ناخن قابل رشد مجدد هست؟
    درمان جهت جلوگیری از بیماری های بعدی و بهبود چی هست؟ با تشکر
    9
    جوجه مینایی گرفتم که از ابتدا متوجه عدم وجود یکی از ناخن هاش نشدم بعد که متوجه شدم زخم به نظر نمیرسید اما مدتیه از محل اتصال ناخن و اطراف متورم و کمی قرمز شده و به نظر احساس درد میکنه چون معمولا اون پا رو بالا نگه میداره
    آیا ناخن قابل رشد مجدد هست؟
    درمان جهت جلوگیری از بیماری های بعدی و بهبود چی هست؟
    با عرض ادب
    دوست گرامی باید انگشت مینای شما ازنزدیک معاینه و مشاهدهشود که فولیکول ناخن وجوددارد یا خیر بعد اقدامات لازم صورت پذیرد.
    شهریور- 96
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29

کلمات کلیدی این موضوع