ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    0
    کاربر آب ریزش بینی جوجه مرغها و مردنشون

Question آب ریزش بینی جوجه مرغها و مردنشون

من 100 عدد جوجه مرغ مثلا طبیعی ( قیمت هر دونش 1800 تومن ) خریدم ولی دارن می میرن.

دو روز پیش که هوا کمی سرد شده بود جوجه هام بیرون بودن همشون سرما خوردن

علائمی که دارن :
    • آب ریزش بینی
    • سستی
    • کم تحرکی

امروز صبح که رفتم بهشون سر بزنم 4 تاش مرده بود و هفت تای دیگش وضعشون اورژانسی هستش

برای درمان سرماخوردگی چیکار کنم ؟
    0
    دوست عزیز من توصیه میکنم جاشون رو گرم کن و قرص تتراسایکلین بریز توی آبشون . :19:
    0
    خوب اگه امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید

1. مدل خواصی از قرص تتراسایکلین مد نظر هستش
    2. میزان مصرف چقدر باید باشد
    3. یک بسته از قرص را در ظرف یک لیتری اگه حل کنم مشکلی نداره ؟

کمی بیشتر در این باره اگه توضیح بدید ممنون می شم
    0
    این هم یه سری اطلاعات در باره قرص تتراسیکلینتتراسیکلین ها ( اکسی تتراسیکلین ها و کلرتتراسیکلین ها ) : از جمله آنتی بیوتیکهای وسیع الطیف هستند که بر روی تعداد زیادی از باکتریهای گرم مثبت و گرم منفی موثر هستند و معمولا" روی گرم مثبتها بیشتر موثرترند و معمولا" تتراسیکلین ها باکتریواستاتیک ( مهارکننده رشد باکتریها) هستند اما با غلظت های بالا می توانند اثرات باکتریسیدی نیز داشته باشند.تتراسایکلین ها در بدن با با یونهای کلسیم ، منیزیم ، آلومینیوم ، آهن و مس ترکیب و متصل شده و سبب شلاته شذن آنها در بدن بویژه در دستگاه گوارش می شوند به این ترتیب از جذب این املاح ممانعت به عمل می اورند جهت جلوگیری از این عمل تتراسایکلین ها سولفات سدیم را به میزان 6/13 کیلو در تن به جیره اضافه می کنند تا سولفات سدیم بتوانند با کلسیم موجود در روده ترکیب شود و سولفات کلسیم تولید می کند که با تتراسایکلین ها ترکیب نمی گردند.به طور کلی از تتراسیکلین ها در طیور برای درمان بیماریهای عفونی و مزمن crd ، وبا ، سینوویت ، پاستولوز ، هپاتیت ، کلی باسیلوز ، اسهال جوجه ها و پاراتیفوئید موثر هستندولی درباره مقدار مصرفش چیزی نتونستم پیدا کنم
    9
    مدیر کل دامپزشکان آب ریزش بینی جوجه مرغها و مردنشون
    با عرض ادب خدمت شما دوستان
    خواهشا ازمصرف دارو بدون داشتن تخصص در زمینه دامپزشکی خودداری بفرمایید ،
    دوست گرامی دلیل ترشحات بینی معمولا پنومونی های ریه در طیور است که می تواند باکتریال و یا ویروسی باشند طیور شما حتما باید توسط دامپزشک از نزدیک معاینه در صورت نیاز کالبد گشایی جوجه های مرده انجام شود و در اخر با توجه به وضع موجود و وخامت بیماری دارو به همراه دوز مصرفی تجویز شود.
    دوست عزیز اگر واقعا می خواهید جلوی تلفات را بگیرید به دامپزشک مراجعه کنید.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    سلام
    شدیدا تاکید می کنم تا از مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز دامپزشک خودداری شود.
    در مورد این اتفاق که می تواند اپیدمیک شده و همه ی جوجه ها را مبتلا سازد توصیه میکنم حتما از یک دامپزشک کمک بگیرید تا از روی خس خس سینه و علائم ظاهری بیماری را تشخیص دهد.
    پس از آن میتوانید به آب حیوانات سیر-سرکه-سیب اضافه کنید که برای آبریزش بینی موثر است
    متشکر
    0
    از این که جواب دادید کمال تشکر رو دارم

علائم دقیق از شروع تا مرک :
    1. عطسه کردن
    2. آب ریزش بینی
    3. قطع آب ریزش بینی
    4. تغییر صدا از جیک جیک به هیگ هیگ ( یا یه چیزی توی این مایه ها )
    5. سستی و بیحالی
    6. افتادگی بالها
    7. هر از گاهی گردنشون رو با دهن باز دراز می کنند
    8. موقع مرک هم پاهاشون دراز و کشیده شده
    9. مرک

اگه نیاز به کالبد شکافی هم دارید بگید تا توضیح های بیشتری رو بگم ( برای یادگیری بهتره ) بعد از کالبد شکافی کجاهاش رو بررسی کنم چی ها رو باید نیگاه کنم

یه سری از بیماریها رو خوندم آب ریزش بینی و گردن پیچیده شده به زیر و طرفین که مربوط به نیوکاسل می شه رو ندارن
    حداقل نفس نفس زدن رو برای برونشیت ندارن

جوجه هام سرما خوردن و با توجه به این علائمی که گفتم یه سری راه های عمومی باید باشه
    اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم

برای ضد عفونی کردن لانه شون چی کار کنم ؟
    یه چند تا جا دیدم که گفته بودند ویتامین به جوجه ها بدید اسمی مشخصاتی اگه از این بگید و از کجا می تونم تهیه کنم ممنون می شم
    از آبخوری استوانه ای استفاده می کنم برای این که آلودگی نداشته باشه چی کار کنم ؟
    چه غذاهایی به جوجه ها بدم که رو فرم باشن ( ضعیف نباشن ) غذاهایی که الان می دم
    • گندم
    • بربری خیس شده
    • اضافه غذا ( برنج ، ماکارونی و ...)
    • اضافی و اشغالای سبزی ها
    • پیاز
    • باغچه ای هم براشون کاشتم از گندم و عدس و جو و ارزن که الان رشد کردن و جوجه ها دارن ازش می خورن
    9
    مدیر کل دامپزشکان آب ریزش بینی جوجه مرغها و مردنشون
    در رابطه با پرورش و محل نگهداری و اینکه چه چیزی برای رشد بهترشان خوب هست مقالات و مطالب مختلفی در بخش پرورش طیور در انجمنقراردارد که میتوانیدازانها استفاده کنید.
    همانطور که قبلا گفتم دلایل مختلفی ازجمله باکتریایی ، ویروسی و حتی انگلی(کمتر) میتواند این علائم رانشان بدهد.
    اگه نیاز به کالبد شکافی هم دارید بگید تا توضیح های بیشتری رو بگم ( برای یادگیری بهتره ) بعد از کالبد شکافی کجاهاش رو بررسی کنم چی ها رو باید نیگاه کنم
    کالبد گشایی نیاز به داشتن دانش این کار را دارد به طوری که یک دانشجوی دکترای دامپزشکی بعد از گذراندن 4 سال درس در دانشگاه این درس به ان ارائه و تدریس می شود.

اضافی و اشغالای سبزی ها
    سعی کنید کمتر بدهید یااینکه ندهیدچون احتمال بروز انگل درطیورتان زیاد می شود.

در جای گرم و مناسب انها را نگه داری و برای جلوگیری از تلفات حتما به دامپزشک مراجعه کنید.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    امروز رفتم دام پزشکی بهشون دقیقا همین علائمی که در اینجا نوشتم رو گفتم
    چهارتا آمپول آماده کرد گفت اینها رو زیر پوستش تزریق کن گفت اینها سه گانه هستن بدبخت اینقدر سرش شلوغ بود نتونستم بیشتر ازش سوال کنم

یه دونه مایه هم برای آب ریزش بینی بهم داد گفت یک درب پر برای یک تا دو لیتر آب بریز بده بخورن

امروز بعد از ظهر داشتم تزریقاتی کار می کردم
    یکی از جوجه ها رو گرفتم تا آمپول رو بزنم توی دستم مرد ( اینقدر وضعشون خراب بود نگو )
    تزریقات تموم شد و مایه رو هم توی آب ریختم دادم خوردن
    جاشون رو عوض کردم و اومدم تا فردا ببینم چی می شه

از 100 تا جوجه 32 تاش تا الان مرده :smilies (8):
    برای فردا آمار می گیرم اینجا می زارم :sanad:

فقط من وقتی توی نت سرچ می کردم هیچ جایی ندیدم که نوشته باشه نون بربری خیس شده واسشون ضرر داره ( از چند نفر شنیدم که بدنشون رو ضعیف می کنه )
    جوجه ها هم که عاشق نون بربری هستن نظر دوستان در این باره چیه ؟ بهشون نون بربری بدم یا نه ؟

کالبد گشایی نیاز به داشتن دانش این کار را دارد به طوری که یک دانشجوی دکترای دامپزشکی بعد از گذراندن 4 سال درس در دانشگاه این درس به ان ارائه و تدریس می شود.
    حق با شماست ولی من از روی کنجکاوی بیشتر جوجه هام رو کالبد شکافی کردم هیچ مورد غیر مشابهی توشون ندیدم داخل چینه دانشون عادی بود هم گندم توش بود هم نون هم سنگ ریزه و داخل سنگدانشون هم همین چیزها بود فقط داخل روده ها یه مایه سفید مایل به کرمی بود و توی جوجه هایی که زمان مرکشون زیاد گذشته بود روده هاشون کمی قهوه ای کمرنگ شده بود

یه چیزه دیگه برای ضد عفونی کردن محل زندگیشون روی زمین آهک بریزم و روش رو با پوشال و خاک اره بپوشونم بهتره ؟ نظری در این مورد دارید ممنون می شم بگید
    0
    بعد از واکسیناسیون جوجه هام و استفاده از مایع (برای قطع آب ریزش و عطسه )

از امروز دوباره جوجه هام عطسه که نمی شه گفت یه صدای میگ مانندی از خودشون در می آرند
    وضعیت بینیشون خشکه
    دیروز یکی از جوجه هام حال نداشت از بقیه جداشون کردم ولی امروز چهارتای دیگه بی حال بودن ( شاید از سردی هوا باشه ) ولی بیشترشون همون مشکل رو دارن یعنی ...

خسته شدم فکر کنم همشون رو سرببرم برام بهتر باشه
    به دامپزشک مراجعه کردم ( همراه دو عدد از جوجه ها ) ولی فقط دارو نوشت جوجه ها رو هم نیگاه نکرد یدونه مایع نوشت قیمت 4500 تومن برای ریختن توی آبشون ولی باز جواب نداد

از اونهایی که توی کار خرید و فروش جوجه هستن پرسیدم یکی خیلی جالب بود گفت شربت سرماخوردگی رو با سرنگ بریز دهنشون جاشون رو گرم کن خوب می شن
    یکی این قرص های آسپرین رو گفت حل کن بریز توی دهنشون
    خلاصه همه یه چیزی می گن
    جوجه های همه سالمه جز مال من

با قاطعیت می تونم بگم همون دو روزی که هوا سرد بود باعث همچین چیزی شده

توی انجمن ها دیدم نوشته سیر رو رنده کرده و با ماست بدید جوجه ها بخورن

دیگه نمی دونم چی رو تست کنم

اگه دوستان راه حلی دارن بگن ممنون می شم
    ویرایش توسط disjojo : 06-19-2012 در ساعت 05:20 PM
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24