ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 58
    0
    کاربر عدم تعادل و پرواز مرغ مینا

عدم تعادل و پرواز مرغ مینا

با سلام. مرغ مینای من یکم شهریور خودبخود تعادلش رو از دست داد حتی قادر به پرواز هم نبود . بالهاش حالت افتاده داشت . فردای اون روز بردمش پیش دامپزشک گفت فقر شدید اهن و املاح و ویتامین داره . اون هم بدلیل استفاده کردن از غذای انسانی هستش. براش شربت کلسیم و مولتی ویتامین و غذای کمکی kiki رو تجویز کرد و گفت بمدت دو تا 15 روز ( جمعا 33 روز با استراحت 3 روزه برای کلیه ها ) فقط از این داروها به همراه دانه ی پارس استفاده بکنه . و 3 روز هم بین این 15 روز برای شستشوی کلیه هاش اب معمولی بخوره . الان تعادلش برگشته اما هنوز قادر به پرواز کردن نیست. بعضی اوقات هم بدلیل عدم تعادل به پشت میوفته. میخواستم بپرسم احتمال خوب شدنش بطور کامل چقدر هست. یه اقایی هم یه تاپیک با عنوان بیماری مرموز گذاشته بودن . شاید با تاپیک من کمکی به ایشون هم بشه.
    ویرایش توسط nedabarati : 08-29-2012 در ساعت 10:59 AM
    0
    سلام
    مطمئن هستید گفتند کمبود اهن ؟
    بله انشالله مشکلش حل میشه معمولا به دلیل عدم رسیدن مواد معدنی و ویتامین این مشکلات به وجود می اید.
    به شما پیش نهاد می کنم از دانه پارس استفاده نکنید غذای مناسبی برای مینا نیست و باعث بروز بیماری های مختلفی از جمله کبد چرب و عوارض حرکتی میشه.
    سن میناتون رو نگفتید چقدر هست ؟
    0

عدم تعادل مرغ مینا

مرغ مینای من 3 سال و 3 ماه سن داره. امروز که 9 شهریور هست حالش خیلی بهتره امیتونه بپره روی مبل و از بالای مبل برای پایین اومدن پرواز کنه. خودش به خودش تمرین پرواز میده. دقیقا از وقتی بردمش دکتر فقط دارو و غذای کمکی رو میخوره و اصلا سمت غذای انسانی نمیره. حتی نون هم نمیخوره. فکر کنم از دکترش خوشش اومده :loveshower:

الان 2 روز هست که تمام کلماتی که بلد بود رو دوباره میکه. اما وقتی میذارمش توی افتاب وقتی پرهاش رو باز میکنه که افتاب بگیره تعادلش به هم میخوره و به پشت میوفته.
    از اینکه به پرسش من پاسخ دادید خیلی خیلی ممنونم. راستی به جای دونه پارس چی بهش بدم بهتره؟ البته دکترش گفت بعد از 33 روز رژیم غذایی جدید بهش میده. الان در طول دوره درمان به جز دانه پارس و kiki میتونه اب سیب - 7 تا 8 دونه پلوی کته شده بدون روغن در هفته و نان سنگک فقط قسمتهای برشته شده و هفته ای یه بار گوشت سینه ی مرغ بدون چربی بخوره. بعد از 33 روز گفت که رژیمش تغییر میکنه .
    9
    مدیر کل دامپزشکان عدم تعادل و پرواز مرغ مینا
    آز اینکه حال میناتون بهتر شده است خوشحالم.
    تجویزی که همکار محترممان فرمودند رو انجام بدید اما دانه ی پارس رو از لیست غذاها پاک یا کم رنگ کنید حداکثر هفته ای 2 بار فقط .
    همانطور که دوستمان در بالا گفتند مصرف دانه پارس در طولانی مدت باعث بروز عوارش فیزیوبوژیکی مختلفی می شو که اصلا توصیه نمی شود تا به حال مینا های مختلفی را با بیماریهای مختلف مشاهده کردم که با ریشه یابی دلیل بیماری به دانه ی پارس رسیدم
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    چه غذایی رو جایگزین دونه پارس کنم؟
    9
    غذاهایی که همکار محترممان گفتند کافی هست ، شما هفته ای 2 بار سینه مرغ پخته شده بدون چربی رو بدید از میوه هایی که دوست داره مثل انگور ، توت به اندازه بهش بدید
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    باسلام خدمت شما منم يك مرغ مينا دارم كه حدود دوماه هست تعادلشو نميتونه حفظ كنه پرواز هم نميكنه و نوكش هك كج شده / متاسفانه هنوز وقت نكردم اونو به دامپزشكي ببرم ازتون راهنمايي ميخام يعني خوب ميشه؟ ميناي من حدودا شيش ماهشه باتشكر
    9
    با سلام و عرض ادب
    باید مینای شما توسط دامپزشک معاینه شود تا دلیل این ناهماهنگی ها و مشکلات مشخص شود .
    هر عاملی می تواند باعث بروز این مشکلات شود.
    شهریور- 96
    0

تعادل مينا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    باید مینای شما توسط دامپزشک معاینه شود تا دلیل این ناهماهنگی ها و مشکلات مشخص شود .
    هر عاملی می تواند باعث بروز این مشکلات شود.
    باعرض سلام مجدد/من مينامو به دامپزشكي بردم كه دكترش گفت اين عدم تعادل ميتونه بابت كمبود ويتامينو اهن باشه كه بامصرف مولتي ويتامين وتزريق بكمپلكسي كه همونجا انجام شد خوشبختانه بهتر شد اما متاسفانه هنوزمشكله نوكش رفع نشده نميدونم چكار كنم /دكترش به من گفت بعد ده روز خودم مجدد تزريق بكمپلكسو انجام بدم اما نميدونم چه اندازه و چجوري/ ميشه راهنماييم كنين؟
    9
    با عرض ادب
    این طور که از ظاهر قضیه مشخص شده مشکل مینای شما تغذیه نامناسب هست که این عوارض را به وجود اورده است.
    هنوزمشكله نوكش رفع نشده نميدونم چكار كنم
    به احتمال زیاد به دلیل کمبود مینرال نوک مینای شما کج شده است که معمولا به دلیل تغذیه نادرست به وجود می اید.
    بعد ده روز خودم مجدد تزريق بكمپلكسو انجام بدم
    اگر فقط تزریق ب کمپلکس هست نیازی نیست دوباره ببریدش دکتر.

چه غذاهایی به میناتون میدید ؟
    یک عکس از نوک کج شده اش قرار بدید تا راهنمایی های لازم را به شما کنم.

در اولین فرصت شما قطره مولتی ویتامین پرندگان به علاوه کف دریای پرندگان رو از داروخانه های دامپزشکی یا پت شاپ ها خریداری کنید پس از خریداری راهنمایی های لازم را برای مصرف به شما می گویم.
    شهریور- 96
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 58