ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 54
    0
    کاربر مشکلات مرغ مینای من

مشکلات مرغ مینای من

با سلام
    حدود 2 ماه است که مرغ مینای من هنگام راه رفتن دچار مشکل شده 6ام آبان به بخش دامپزشکی مخصوص پرندگان مراجعه کردم احتمال دادن که چوب قفس مشکل داشته که شاخه درخت هست (که شاخه درخت هست طبق گفته لیست داده شده دانشگاه تهران)و مناسب نبوده و عوضش کردم+از مدفوع نمونه گرفتن داخلش مخمر و قارچ دیده شده بود و داروی نیستات و یه داروی دیگه دادن به مدت 1 هفته ولی بازم مدفوع آبکی و مشکل تلو تلو خوردن داشت و بیشتر هم شد
    2هفته بعد از اولین مراجعه مجددا نمونه گرفتن و گفتن انگل هم دیده شده +به دلیل راه رفتن بد رادیولوژی کردیم و مشخص شد کبد کمی بزرگ شده+کبد چرب+تحلیل مفاصل+گاز در دستگاه گوارش داروی مجدد دادن(ویتامین بکمپلکس و آد+ فلوکونازول +متروماکس+لاکتولوز)دوره درمان باز تموم شده مدفوع بعضی اوقات حالت نرمال داره +راه رفتن بسیار بد+دیگه نمیتونه بایسته و امروز اصلا اشتها نداره و همش تو بغلمون نگهش می داریم درمرو میشه و به درو دیوار میخوره کف پاش سالم بوده حدود چند روزه که یه قسمت کوچیک کف پاش پوستش کنده شده و امروز پای چپش کاملا بی حس
    غذاش سالم و قفسش همیشه تمیز بوده و توی آفتاب هم بوده
    برنج خمیر نون و ماکارونی پراکنده هم ویتامین میخورده
    امروز اصلا نتونسته راه بره و 2 هفتس که زیاد می خوابه و یه ماهه که دیگه نمی خونه
    تاجایی که من مطالعه کردم بزرگی کبد در مرغ مینا بخاطر جمع شدن آهن در کبد و میشه با مصرف چای تو دراز مدت درمان کرد
    اگر اطلاعاتی دارید که میشه به من کمک کنید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید
    ویرایش توسط saraanb : 12-04-2012 در ساعت 11:23 AM
    9
    مدیر کل دامپزشکان مشکلات مرغ مینای من
    لطفا متن تان را تایپ کنید تاپیک خالی پاک می شود.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    در ضمن در رادیولوژی مشخص شد که ماده هست بر خلاف دهان سیاهش
    9
    با سلام و عرض ادب
    متاسفانه مشکلی که برای مینای شما به وجود امده یک مشکل عمده در بین مرغ های مینا می باشد و عوامل مختلفی می تواند در به وجود امدن این عوارض موثر است.
    دوره درمانی در مرغ مینا معمولا طولانی است .
    میشه با مصرف چای تو دراز مدت درمان کرد
    در انسان بله ان هم با مکانیسم های متفاوت اما در مرغ مینا من در جایی نخواندم و نشنیدم لطفا منبع این موضوع را قرار بدهید تا بررسی شود.
    در ضمن در رادیولوژی مشخص شد که ماده هست بر خلاف دهان سیاهش
    موضوع قابل بحثی است و بیشتر جنبه تجربی دارد در نژادهای مرغ مینا نیز تفاوت هایی وجود دارد.

بهترین توصیه که میتونم به شما کنم این است که صبور باشید و دوره درمانی که به شما داده اند را کامل انجام بدهید.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    کف پاش مقداری صورتی رنگ شده و یه جاهای کوچکی پوستش کنده شده با توجه به اینکه به دکترش گفتم اصلا دقت نکردن به نظر شما چه کاری می تونم بکنم براش+بعضی وقتا خوب میشه ولی اکثر اوقات نمیتونه راه بره
    دادن چای به مرغ مینا رو هم با خوندن سایت های غیر ایرانی متوجه شدم به خصوص دادن چای سبز
    برای تحلیل رفتن مفاصل کاری هست که بتونم انجام بدم؟
    9
    برای تحلیل رفتن مفاصل کاری هست که بتونم انجام بدم؟
    برای تحلیل رفتن ؟

همانطور که در بالا گفتم باید زیاد برای درمان عجله نکنید. بعضی از عوارض بلند مدت هستند و بعضی از عوارش بهبودی در انها به وجود نمی اید.
    شهریور- 96
    0
    morghe minaye maLe man emruz mord kheili moteasef shodam ke dampezeshkaye ma hichi nemidunan va 3mah ghabl man shuru be darman kardam va be doctorash etemad kardam!!
    inja minivisam ta shayad kesi bekhune va bedune ke tu saitaye gheire irani neveshte ke dadane chay hejamat va daruye desferal mitune jozve darman e in no marizi bashe VA MAN VAGHTI FAMIDAM KE DIGE DIR SHODE BUD!!!
    1)be doctoretun etemad nakonid
    2)sitehaye interneti dir javabetuno midan
    3)aksaran migan kambude vitamine
    4(YA SABR DASHTE BASHID KE HEIVUN JELO CHESHMETUN BEMIRE!!CHON MA ZABANEMUN KHUB NIST VA 2TA MAGHALEYE ENG NAKHUNDIM
    0
    سلام
    چای سبز واسه درمان چه بیماری مفیده؟
    درسته اکثرا میگن از کمبود ویتامینه اما خب خود کمبود ویتامینم دلایل مختلفی میتونه داشته باشه...
    منم بیشتر از دوماهه مینامو کل دکترای شهرمون بردمش!
    همه چی به بیچاره دادن و آخرش خیلی اتفاقی متوجه شدم طفلی انگل داره
    نوع انگلش سستود بود که از مورچه یا مگس انتقال پیدا میکنه میگن
    بیچاره حتی نمیتونس راه بره
    اول بهش پرازی کوانتل دادن که وقتی رفتم داروخونه گفتن اون واسه سگو گربس
    و یه قرص بیضی بزرگ زرد دادن که اسمشو نمیدونم
    الان حالش خدا رو شکر خیلی بهتره و میتونه راه بره و آواز بخونه
    اما دوس داره جاش خیلی گرم باشه و میشینه کناره بخاری برقی مخصوصش!
    که همین سایت نوشتن باید جاش گرم نباشه،چکارش کنم؟
    و اینکه چون بی از حد لاغر شده و فقط پوستو پرو استخونه...
    من واسه تقویتش چکارکنم؟
    مولتی ویتالین مخصوص میریزم تو آبش
    که گفتن فردا باید قطش کنم
    سینه مرغ و سفیده و حتی زرده تخم مرغ نخورد که اینجا نوشته شده بود
    الان سیب زمینی و هویچ آب پز
    کته و رشته بدون روغن
    موز و سیب سرخ
    میخوره اما میگن غذای خشکم باید بهش بدم که اصلن نمیخوره...
    اینا مناسبن واسه تقویتش؟
    و اینکه من با هر پزشکی صبت کردم گفتن دانه پارس اصلی ترین غذاس البته مینای من نمیخوره دوس نداره
    و یکی از آقایون دامپزشک که داروخونه داشتن خودشون 1200 تا پرنده داشتن که مینا هم جزو اونا بود و گفتن سالهاست غذای غالب میناشون دانه پلت هس
    واقعا سواله واسم چرا شما مخالف دانه پلت هستین مگه چی داره که مضره؟
    0
    man mokhalef nistam hamuntor ke goftam ina etelaate daneshgahe tehrane minaye manam az madfuesh nemunne gereftan aval goftan angal dare dar arze 3mah ya kamtaram morde man pishnahadam ine ke radiology koni chon age rah raftanesh moshkel dare emkan dare mese male man bashe age tu radio logy goftam kabedesh charbeo bozorg shode hatman mese male mane
    man az tuye chanta maghaleye engilisi khodam khundam ke dir shode bud doctora rah naraftane avaliasho vase chubesh tashkhis dadan badam mahe bad ke batar shod taze radiology kardan
    chaye sabz hejamat va daruye desferal ke male bachehaye talasemie va ziadam gir nemiad tanha darmanaye in bimari tuye maghale bud
    bet pishnahad mikonam ta minaye toam zire daste doctoraee ke dota maghaleye beruz nemikhunan nakoshti khodet in maghaleharo bekhun va vaghti motmaen shodi sari shuru kon chon kabedesh az kar mindaze hamejasho
    0
    ممنون که جواب دادین واقعا ناراحت شدم واسه مرغ میناتون
    میدونم واقعا ناراحت کنندس به خدا الان 8 هفتس درگیرمو از درسو زندگی افتادم
    تنها شما نیستین که میگین دانه پارس بده و همه این حرفو اینجا میزنن
    واقعا گیج شدم همه میگن دانه پارس بهش ندی عمرش کم میشه و اینجا...
    سوال شده واسم چرا؟
    چون من مواد تشکیل دهندشو از رو بروشور که آقای دکتر آخری بهم دادن مطالعه کردم آهن اصن جزو مواد تشکیل دهندش نبود و چنجور پلت وجود داره...
    و راجعبه تشخیص بیماریش ما متاسفانه شهرمون امکاناتش راجعبه حیوونا و مخصوصا پرنده ها خیلی کمه و شاید باورتون نشه من چنتا دکتر که رفتم هیچکدوم نظر نفر قبلی رو قبول نداش و هرکی یه تشخیصی میداد
    که آخرین دکتر که بردم گفتن بیماریش واگیر داره تا مامانم اینو شنید گف باید بندازیش دور!!
    آخر سر طفلی رو یه اتاق گذاشتم و خیلی خیلی اتفاقی خودم تو مدفوش انگل(کرم بزرگ) دیدمو به دکترش گفتم
    که گفتن ببرمش بدم آزمایشگا نگا کنن
    گفتن مشکلش همینه و هرچی تا حالا خورده کرما میخوردنو ضعیف شده بعدم داروشو اشتبا تجویز کردن!
    تا اونجا که خبر دارم اینجا مرکزی وجود نداره که رادیولوژی داشته باشه
    اما از وقتی این داروهاشو که دکتر داروخونه دادن خورد و غذا میخوره خدا رو شکر دوباره میدوئه و راه میره و سعی میکنه بپره مثه سابق
    نمیدونم نگران شدم دوباره...
    امیدوارم طوریش نشه
    به خدا هرکاری از دسم میاد واسش انجام میدم...
    ممنون که جواب دادین
    اگر امکانش باشه آدرس اون سایتو که مقالات توشه واسم بفرسین برم بخونم
    بازم ممنون @};-
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 54