ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا

ازحرف افتادن مینا

سلام من یک مینای9 ماهه دارم3 روزه اصلا دیگه حرف نمیزنه خودشو به دیوارای قفسش میزنه و لاغرشده غذاش همون دونه پارسه و نان هم خیلی دوست داره. چیکارکنم که باز حرف بزنه؟
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    سلام دوست عزیز

اول باید بگم اگه غذاش فقط همین چیزیه که گفتین، وحشتناکه و همین روند طی بشه پرنده شما خیلی زودتر از اونچه فکرشو بکنید از دست میره...

اما در مورد سوالتون

گفتین لاغر شده، یعنی توی همین 3 روز به وضوح لاغر شده؟ اگه جواب مثبته، هرچه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنید ولی اگه لاغر شدنش طی این 9 ماهه که پیش شماست، احتمال زیاد مشکل تغذیه داره

در مورد حرف نزدنش:

توی این مدت ( بعد از آخرین باری که حرف زد ) تغییر و تحولی توی زندگیش به وجود اومده؟ مثل تغییر جا، تغییر قفس، اضافه شدن وسیله ای به قفس، کم یا زیاد شدن یکی از اعضای خانه و.....

آخرین باری که باهاش کار کردین کلمه جدید یاد بگیره کی بوده؟ آیا همش همون کلمات قبلی رو که یاد گرفته باهاش کار می کردین؟

موضوعی باعث هراس توی پرده تون نشده؟
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    سلام راستش لاغرشدنش چیز جدیدی نیست حدود 2هفته ای میشه درمورد غذاش هم باید بگم اگه چیز دیگه ای بهش بدم رنگ مدفوعش عوض میشه و ابکی میشه. کسی از اعضا کم نشده اما گاهی اوقات که مهمون زیادی داریم بحرف میافته اما خیلی کم. کلمه جدید هم داشتم بهش یاد میدادم که دیگه وسطاش کلا حرف نزد
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    باید به حرفای قبلیمم اضافه کنم که بیشتر وقتایی که من خونه نیستم حرف میزنه. و چندروز پیش که گذاشته بودمش بیرون افتاب بگیره یه کفتر پرید رو قفسش و مینام ترسید تاچند روز بیرون نزاشتمش و3طرف قفسش رو چادرانداختم تااز ترسش کم بشه که خوشبختانه بهترم شده و به قفسش نمیپره
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    نقل قول نوشته اصلی توسط تامارا نمایش پست ها
    باید به حرفای قبلیمم اضافه کنم که بیشتر وقتایی که من خونه نیستم حرف میزنه. و چندروز پیش که گذاشته بودمش بیرون افتاب بگیره یه کفتر پرید رو قفسش و مینام ترسید تاچند روز بیرون نزاشتمش و3طرف قفسش رو چادرانداختم تااز ترسش کم بشه که خوشبختانه بهترم شده و به قفسش نمیپره
    این مسئله بعد از مشکل حرف نزدن پرنده اتفاق افتاده؟

اینکه میگین در غیاب شما حرف میزنه، حداقل این مزیت رو داره که پرنده شما بیمار نیست و بیشتر یه مشکل رفتاری ( البته شاید اسمش مشکل نباشه و باید بگیم به خاطر هوش بالای میناست )......

پیدا کردن مشکل پرنده تون احتیاج به دامپزشک نداره ، بیشتر به یه کارآگاه نیاز هست که بهترین کارآگاه هم خودتون هستید.....مینا الان به یه دلیلی در حضور شما ساکت میشه، باید اون دلیل رو پیدا کنید....پرنده ها وقتی میخوان جلب توجه کنن کار خاصی رو انجام میدن، بعضی طوطی ها جیغ و داد می کنن، یه مراجعه کننده دارم که عروس هلندیش خودشو به مریضی میزنه و کز می کنه گوشه قفس و حالتی به خودش می گیره که انگار یک هفته ست مریضه...ولی تا صاحبش میره سمتش و بهش محبت می کنه سر حال میشه، یا کاسکویی که به پشت می افته و خودشو به مردن میزنه

حالا این احتمال وجود داره که مینای شما فهمیده باشه با سکوت کردن، شما بیشتر میری سمتش! البته این فقط یه احتماله ولی موضوعی هست که میتونید بهش توجه کنید

در مورد برنامه غذائیش هم باید خیلی خیلی اهسته غذاهای جدید رو اضافه کنید تا اسهال نشه

در مورد تغذیه مرغ مینا نمی دونم توی این انجمن مطلب تخصصی نوشته شده یا خیر، اگه مدیر سایت لطف کنن و اطلاع بدن ممنون میشم و یا اینکه اجازه بدن لینک از سایت دیگه قرار داده بشه
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    تاقبل از این جریان فقط کم حرف شده بود اما بعدش به کل دیگه حرف نزد. راستش هرچی فکرمیکنم دلیلی برای حرف نزدنش پیدا نمیکنم. امروز از صبح زیاد خودمو بهش نشون ندادم و کلی حرف زد. شاید چون چندبار بخاطر شستن پاهاش و کرم زدن بهشون مجبورشدم بگیرمش ناراحته
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    سلام یه خبر خوب اینکه مینام دوباره بحرف افتاد ازتون ممنونم که با حرفاتون باعث شدید به رفتاراش بیشتر توجه کنم و علت بی حرف شدنش رو بفهمم. الان 3روزه که حرف میزنه. اما ازطرفی همش ÷اهاش رو نوک میزنه و خون میندازه منم قبلا که دکتربرده بودمش بهش پماد جنتامایسین داده بود رو هرروز براش میزنم اما فایده ای نداشت بنظرشما چه کار دیگه ای میتونم براش بکنم؟
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    نقل قول نوشته اصلی توسط تامارا نمایش پست ها
    سلام یه خبر خوب اینکه مینام دوباره بحرف افتاد ازتون ممنونم که با حرفاتون باعث شدید به رفتاراش بیشتر توجه کنم و علت بی حرف شدنش رو بفهمم. الان 3روزه که حرف میزنه. اما ازطرفی همش ÷اهاش رو نوک میزنه و خون میندازه منم قبلا که دکتربرده بودمش بهش پماد جنتامایسین داده بود رو هرروز براش میزنم اما فایده ای نداشت بنظرشما چه کار دیگه ای میتونم براش بکنم؟
    خوشحالم که مشکل حرف نزدنش برطرف شد، خبر خیلی خوبی بود!

اما در مورد نوک زدن به پاها، این مشکل خیلی خیلی جدی تر از حرف نزدنه و واقعا" باید بهش توجه کنید و اتفاقا" خیلی هم توی میناها شایع هست

حالا لطفا" به این سوالات من با دقت جواب بده تا بتونم بهتر راهنمائیت کنم:

برای مینا " کف دریا " یا بلوک معدنی گذاشتین توی قفس؟ مینای شما مولتی ویتامین مصرف می کنه؟ میناتون آفتاب می گیره؟ ( بدون شیشه )

لطف کن و یه عکس از قفسش ( طوری که ظرف آب و غذا و چوب های قفس مشخص باشن ) و یه عکس از نزدیک از پای مینا هم برام بذار، مرسی
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    تاحالا ازکف دریا یا بلوک معدنی استفاده نکردم. مولتی ویتامین هم تا 3ماه پیش میخورد اما دیگه براش نگرفتم چون بهم گفتن زیاد به این داروها عادتش ندم. نه خیلی کم میزارمش بیرون مخصوصا اززمانی که ترسیده بود دیگه اصلا نزاشتمش تو افتاب.دیشبم وقتی چراغ هارو خاموش کردم صدای نوک زدن بهپاهاش میامد که صبح دیدم ساق پاش رو خون انداخته. بیشتر وقتاهم 1پا وایمیستهDSC00298.jpgDSC00296.jpgDSC00300.jpgDSC00305.jpgDSC00299.jpg
    0
    کاربر ازحرف افتادن مینا
    البته الان چند باره که میخواد بره ابتنی داخل ابش کمی جوش شیرین میریزم تا پاهاش ضدعفونی بشه و وقتی ام دیدم پاش رو خون انداخت کمی از داروی چرک خشکنش که قبلا دکتر داده بود ریختم تو ابش تا عفونت نکنه
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48