ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39
    0
    کاربر مرغ مينام مريض شده(كمكم كنيد)

مرغ مينام مريض شده(كمكم كنيد)

سلام
    من يه مرغ ميناي دارم تقريباپنج شيش سالشه تا چند وقت پيش خيلي سرحال بود، ولي وقتي از قفس آوردم بيرون ميخواست پرواز كنه نتونست و به پشت افتاد و تقريبا سه روز اصلا نخوند و سرحال نبود چند وقت يه بارم سرش گيج ميرفت و مي افتاد وسط قفس،دكتر گفت نيوكاسل گرفته چند تا هم دارو داد..از اونجايي كه تو شهر ما دكتر مناسب براي پرندگان زينتي نيست.فكر ميكنم تشخيصشون اشتباه بود
    الانم خوب ميخونه-غذاشم خوب ميخوره---------------ولي امروز تصميم گرفتم بعد يه هفته از قفس درش بيارم براي پرواز گفتم شايد خوب شده باشه ولي تا اومد پرواز كنه پريد ولي نتونست بالشو باز كنه و پرواز كنه و به پشت افتاد
    راستي بعضي وقتا با عصبانيت نوكشو ميكوبه رو پاهاش

كــــــــــــــــــــــــ ـــمـــــــــــــــــــــ ـك كــــــــــــــــــــــــ ــــنيد
    مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــمنون
    ویرایش توسط aalirezaa1376 : 12-30-2013 در ساعت 01:53 AM
    0
    سلام دامپزشک عزیز لطقا راهنماییم کنید .

مینا ی من نزدیک 10 روز هست که پر های ریزش در ناحیه شکمش میریزد که اغلب هنگام تمیز کردن با نو کش اتفاق می افتد که باعث شده یه کم کمرنگ بشه رنگ و روی شمکش .. ولی این اتفاق نا محسوس هست با توجه زیاد متوجه می شوید ..

و مورد دیگر آنکه وقتی با نوکش خودش را تمیز می کند شوره هایی رو بدنش مشاهده می شود و نفس هایش که از دماغش انجام می شود بوی بدی ما نند بوی دهان انسان که از خواب بیدار شده است می دهد ( گاهی اوقات و بسیار کم )

خواهشا سریع راهنمایی کنید :19:
    0
    سلام خسته نباشید من 2ماهه یه مرغ مینا خریدم اما امروز دیدم ناخنش شکسته و خون میاد پاشو سریع با پودر قرص آموکسی سیلین و چسب زخم بستیم اما نگرانشم به نظرتون خوب میشه:19:
    در ضمن مرغ مینا من اهلی نیست و اصلا رو دستم نمیشینه باید چیکار کنم:53:
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aalirezaa1376 نمایش پست ها
    سلام
    من يه مرغ ميناي دارم تقريباپنج شيش سالشه تا چند وقت پيش خيلي سرحال بود، ولي وقتي از قفس آوردم بيرون ميخواست پرواز كنه نتونست و به پشت افتاد و تقريبا سه روز اصلا نخوند و سرحال نبود چند وقت يه بارم سرش گيج ميرفت و مي افتاد وسط قفس،دكتر گفت نيوكاسل گرفته چند تا هم دارو داد..از اونجايي كه تو شهر ما دكتر مناسب براي پرندگان زينتي نيست.فكر ميكنم تشخيصشون اشتباه بود
    الانم خوب ميخونه-غذاشم خوب ميخوره---------------ولي امروز تصميم گرفتم بعد يه هفته از قفس درش بيارم براي پرواز گفتم شايد خوب شده باشه ولي تا اومد پرواز كنه پريد ولي نتونست بالشو باز كنه و پرواز كنه و به پشت افتاد

كــــــــــــــــــــــــ ـــمـــــــــــــــــــــ ـك كــــــــــــــــــــــــ ــــنيد
    سلام دوست عزیز .
    به احتمـــــال خیلی زیاد همون نیوکاسل هست .
    بهترین کاری که میتونید انجــــــــــــام بدید مراقبت از پرنده و دادن استراحت به مدت نسبتا زیاد هست و پیشنهاد نمیشه که از قفس آزاد و تشویق به پرواز کنید پرندتون رو تا مدتی که کاملا بهبود پیدا کنه .
    امیدوارم به زودی زود خوب بشه .
    9
    مدیر کل دامپزشکان مرغ مينام مريض شده(كمكم كنيد)
    سلام

با سلام و عرض ادب
    در رابطه با مزغ مینای شما باید خدمت شما عرض کنم احتمال اینکه نیوکاسل باشه خیلی کم هست .
    به سوالات زیر پاسخ بدید :
    غذا چی بهش میدید ؟
    چه مدت هست که دچار این مشکل شده است ؟
    بیرون از خونه میبریدش ؟ مثلا در حیاط یا بالکن قرارش بدید ؟
    مدفوعش چطور هست ؟
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hesam.talaee نمایش پست ها
    سلام دامپزشک عزیز لطقا راهنماییم کنید .

مینا ی من نزدیک 10 روز هست که پر های ریزش در ناحیه شکمش میریزد که اغلب هنگام تمیز کردن با نو کش اتفاق می افتد که باعث شده یه کم کمرنگ بشه رنگ و روی شمکش .. ولی این اتفاق نا محسوس هست با توجه زیاد متوجه می شوید ..

و مورد دیگر آنکه وقتی با نوکش خودش را تمیز می کند شوره هایی رو بدنش مشاهده می شود و نفس هایش که از دماغش انجام می شود بوی بدی ما نند بوی دهان انسان که از خواب بیدار شده است می دهد ( گاهی اوقات و بسیار کم )

خواهشا سریع راهنمایی کنید :19:
    با سلام و عرض ادب
    به سوالات زیر پاسخ بدید :
    غذا چی بهش میدید ؟
    چه مدت هست که دچار این مشکل شده است ؟
    سن میناتون چقدر است ؟
    کجا نگه داریش می کند ؟
    بیرون از خونه میبریدش ؟ مثلا در حیاط یا بالکن قرارش بدید ؟
    در صورت امکان عکس تهیه کنید .
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    سلام
    قبل مريض شدنش علاوه بر دونه پارس بيشتر غذاي سفره و ميوه ميخورد حتي پياز خام و سيبزميني سرخ شده
    حدود دو ماهه مريضه و فقط بهش دونه پارس و گاهي اوقات هم نون و برنج خام ميديم
    قبل مريضيش خيلي تو قفس نميموند يا تو خونه آزاد ميكرديم يا تو بالكن بود- هر روز هم آبتني ميكرد
    مدفوعش بعضي وقتا به رنگ سفيد و سبز هستش
    9
    سلام
    قبل مريض شدنش علاوه بر دونه پارس بيشتر غذاي سفره و ميوه ميخورد حتي پياز خام و سيبزميني سرخ شده
    حدود دو ماهه مريضه و فقط بهش دونه پارس و گاهي اوقات هم نون و برنج خام ميديم
    قبل مريضيش خيلي تو قفس نميموند يا تو خونه آزاد ميكرديم يا تو بالكن بود- هر روز هم آبتني ميكرد
    مدفوعش بعضي وقتا به رنگ سفيد و سبز هستش
    قبل از هر چیز غذایی که بهش میدادید پر انرژی و اصلا مناسب حال مینای شما نیست ، و باید کلا به مرور زمان از لیست غذا ها حذف بشوند .
    برای شروع سعی کن غذای تجاری مرغ مینا رو تهیه کنید ، به هیچ عنوان غذای سرخ شده بهش ندید فکر کنید یک حیونی هست که باید رژیم بگیره پس غذاهای چرب و ادویه دار و پر انرژی ندید .
    باید از مرغ میناتون ازمایشات تخصصی گرفته شود برای تشخیص اصلی بیماری اما من احتمال کبد چرب و مشکلات عصبی به دلیل جیره نادرست و پر انرژی رو میدهم و پروسه درمانی هم طولانی است .
    احتمال نیوکاسل بسیار ضعیف هست .
    میناتون رو وزن کنید از میناتون و قفس عکس تهیه کنید.
    شهریور- 96
    0
    سلام
    خيلي متشكرم به خاطر راهنماييتون
    اينكه بين انگشتاي پاهاش ورم هست و گاهي با عصبانيت نوكشو ميكوبه به پاهاش به دليل كبد چرب و مشكل عصبيه... يا قارچ؟
    9
    سلام
    خيلي متشكرم به خاطر راهنماييتون
    اينكه بين انگشتاي پاهاش ورم هست و گاهي با عصبانيت نوكشو ميكوبه به پاهاش به دليل كبد چرب و مشكل عصبيه... يا قارچ؟
    احتمال قارچ بسیار کم هست .
    میناتون رو وزن کنید از میناتون و قفس عکس تهیه کنید تا بگم چه دارویی تهیه کنید و یک چیزی رو من ببرسی کنم.
    شهریور- 96
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39