ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
    0
    کاربر نگهداری از یک گربه خیابانی

Exclamation نگهداری از یک گربه خیابانی

به تازگی گربه ای خیابانی وارد حیاط منزل ما شده و ما به او غذا می دهیم.این گربه نر و بالغ است. بخوبی ارتباط برقرار می کند.سوالی که داشتم اینست که آیا من میتوانم این گربه را پس از خوردن قرص های انگل و تزریق واکسن هایش در خانه نگهداری کنم و نیز نگرانی از بیماری توکسوپلاسموز نداشت؟ و یا اینکه در صورت مصرف قرص و تزریق واکسن و نگهداری در حیاط و وجود رفت و امد ازادانه به بیرون نیز می توان از سلامت او مطمئن بود ؟ با تشکر فراوان
    ویرایش توسط aydan28 : 01-10-2014 در ساعت 07:56 PM
    9
    مدیر کل دامپزشکان نگهداری از یک گربه خیابانی
    با سلام و عرض ادب
    بله اگر گربه را واکسن بزنید و ضد انگل بدید مشکلی ندارد .
    اما اگر می خواهید در خونه نگه اش دارید نباید اجازه بدید که بیرون برود ، چون حداقل مشکل ممکن این است که دچار مشکلات انگلی می شود حالا بحث جنگ و دعوا با بقیه گربه ها رو کنار بزاریم.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    با سلام خدمت شما و ممنون از پاسختون، درست می فرمایید چون دیروز توی حیاط با یه گربه دیگه دعوا کرده و گوش اون گربه رو زخمی کرده.
    یه سوال دیگه هم داشتم، ممنون می شم جواب بدین. الان چجوری می تونم اونو به دامپزشکی ببرم؟ چون نمیزاره به دستهاش دست بزنم یا بغلش کنم. وقتی می خوام به دستش دست بزنم دستشو میاره بالا و فقط وقتی خودش بخواد این کار رو می کنه. شاید تو یه هفته فقط یک بار این کارو خودش انجام داد.
    خواهش می کنم کمک کنید این گربه مو بلند و خیلی زیبا و ملوسه ، همه تو خونه دوستش دارن و من نمیخوام مشکلی داشته باشه که هم اون و هم بقیه رو تهدید کنه.
    9
    2 هفته تا 10 روز قبل از واکسن باید قرص ضد انگل بخوره ، اگر وزنش کنید می تونید وزنش رو به دامپزشک بگید تا بهتون قرص ضد انگل بدهد.
    برای گرفتنش با توجه به وضعیت حیاط و رفتار گربه باید یک نقشه بکشید که گیرش بندازید و موقع گرفتنش حتما دستکش بپوشید چون ممکن هست دست شما رو گاز بگیره یا چنگ بزنه ، توس سبد گذاشته و به دامپزشکی ببریدش.
    برای بلند کردنش محکم پوست پشت گردنش رو بگیرید و بعد توی سبد بزاریدش نگران نباشید مشکلی براش پیش نمیاد .
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0

با تشکر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما، از این که اینقدر با صبر و حوصله و دلسوزی به پرسش ها پاسخ می دهید بسیار سپاسگزارم.این عکس از گربه ای است که به ما پناه آورده.photo 1.JPG
    9
    گربه بامزه و خشکلی هست به ظاهر سالم هست ، حتما اگر بردیدش دامپزشک بهش بگید گوش هاش هم چک کند ، هر چند این کار رو خودشون هم انجام میدهند.
    یک واژه وجود داره به اسم Adapte a pet یعنی سرپرستی یک حیوان را به عهده گرفتن و در خارج کشورهای اروپایی و امریکا یک فرهنگ هست .
    من از شما به خاطر انجام این کار پسندیده تشکر می کنم ريا، امیدوارم این فرهنگ داخل کشورمون نهادینه بشه و به جای ازار و اذیت کردن حیوان های زبون بسته ازشون حمایت بشه یا حداقل کمکی نمی خواهند کنند اذیتشون نکنند.
    شهریور- 96
    0
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما، از اونجایی که هر کاری کردم، هیچ دوست نداره دستمو به پشت گردنش بزنم، گفتم چند روز روش کار کنم شاید بزاره، تا اینکه دیروز عصر با یه گربه دیگه دعوا کرد ... و پاش (ولی دقیقا نتونستم ببینمکجاش)زخمی شد، از اونجایی که کسی واسه دیدنش راضی نشد بیاد تا ویزیتش کنه مجبور شدم به هر قیمتی شده ببرمش، تا گرفتمش فرار کرد. دوبار تلاش کردم و هر دوبار به سرعت فرار کرددفعه اول برگشت، اما دفعه ی دوم نه، دیشب طبق معمول غذا ریختم براش، و الان ظرفش خالیه-مثل اینکه خورده. الان هم دوباره ظرفشو پر کردم. بنظرتون بر می گرده؟ چون من نگران سلامتشم.
    9
    باید ببینیم که زخم پاش به چه صورت هست ، باید بگیریدش و توی سبد بزاریدش و ببریدش دکتر دامپزشک ، یک نفره نمیتونید گربه رو بگیرید باید 2 یا 3 نفر باشید .
    نگران نباشید بر میگرده الان حالت تدافعی پیدا کرده ، همین روند غذا دادن رو ادامه بدید .
    حالا اگر باز سوالی داشتید بفرمایید .
    شهریور- 96
    0
    با سلام مرسی از پاسخ های صبورانه تون. ما 3 نفری گرفتیمش. با دستگش ابزار و چند لایه لباس. چون دقیق نمیدونستیم باید از کجای گردنش بگیریم، زیر دستش رو گرفتیم و در کمال تعجب بسیار آرام بود و اصلا حس بدی نداشت. الان دکتر رفته، معاینه شده و دو جای چنگ گرفتگی عمیق در بالای دم و ناحیه نزدیک مقعد داره. البته دکتر گفتند با توجه به ینکه میتونه سر دمش رو کمی حرکت بده امید هست تا خوب بشه، البته حداقل باید دو هفته ای منتظر بمونیم.من هم امیدوارم، و واکسن هاش رو هم زده شد و تنش کک و انگل نداشت و فقط شستشو معمولی داده شد. الان توی خونه پیش ماست. هنوز هم بخاطر آمپول بیهوشی که دو ساعت ازش میگذره کمی بی حاله ولی امیدوارم زودتر خوب بشه. ممنون از راهنما یی هاتون من هر روز توی این سایت های شما بدنبال مطالب مفید برای گربه های کوچولو می گردم. با ز هم تشکر می کنم که با راهنمایی های بی چشمداشتتون در این سایت به ما کمک می کنید.
    9
    انشالله که حالش خوب میشه ، نگران نباشید ، گربه ها قوی هستند ، اینکه موقع گرفتنش اروم بود این بود که میدونست می خواهید بهش کمک کنید.
    امیدوارم هر چه زودتر حالش خوب بشه ، اسم گربه تون رو هم بگید که دیگه به اسمش صداش کنیم
    اگر سوالی داشتید مطرح کنید تا در اولین فرصت پاسخ سوالتون رو بدهیم.
    شهریور- 96
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28