ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    0
    کاربر علت نوک زدن مینا به پای خودش

علت نوک زدن مینا به پای خودش

سلام خسته نباشید
    مینای من گاهی اوقات پای خودش رو میزنه و من اولین تجربه خودم بودم که اینو میدیدم و میشنیدم و بردمش پیش دامپزشک گفتش که وقتی قند مینا بالا بره اینکارو میکنه و سعی کنید غذای قندی بهش ندید و کمی ویتامین A-D بزنید.
    این کار جواب میده (پماد زدن) ولی راجب قند من از دامپزشکان سایتهای مختلف سوال کردم جوابشون منفی یا با تردید بود و بنابراین هرچی رفرنس خارجی راجب رژیم غذایی و رفتاری مینا بود مطالعه کردم و متوجه شدم بجز مینا چند پرنده خانگی دیگر هم گاهی پاهای خودشون رو میزنند که در اون مقالات تحقیقی اومده بود دلایلش مشخص نیست و میتونه به رژیم غذایی-استری و بی حوصلگی مینا مربوط باشه!و گفته شده بود که میناهای وحشی و اونایی که در طبیعت هستند این رفتار ازشون دیده نشده و حتی مرتبط دونستن در میناهای خیلی جوان (بین 1 تا 2.5 سال) باشه و خصوصا اونهاییکه روی مکانهای خیلی سفت به مدت طولانی می ایستند و در اخر برای درمان از ویتامین A-D بعلاوه پماد Calendula یا گل همیشه بهار نام برده بود که مورد دوم مثل اینکه خیلی خوب جواب میده و تستهای مختلفی روی پاهای مرغ مینا با این پماد مثبت ارزیابی شده

و میخواستم بدونم ایا دوستانی که تجربه دارند یا دامپزشک گرامی سایت نظرشون راجب این مورد چیه

؟

ممنون

0
    سلام منم 4.5 روزه 1 جوجه مینا خریدم حدودا 3هفتشه از روز اول به پاش نوک میزد اما پاش هیچ مشکل ظاهری ای نداشت
    الان 2.3روزه پاشو زخمی کرده.واکسن نیوکاسل و انفلانزاشو زدم واسه پاشم دکتر گفت از تتراسایکلین و اد استفاده کنم
    نظر شما چیه؟
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیامک عقیلی نمایش پست ها
    سلام منم 4.5 روزه 1 جوجه مینا خریدم حدودا 3هفتشه از روز اول به پاش نوک میزد اما پاش هیچ مشکل ظاهری ای نداشت
    الان 2.3روزه پاشو زخمی کرده.واکسن نیوکاسل و انفلانزاشو زدم واسه پاشم دکتر گفت از تتراسایکلین و اد استفاده کنم
    نظر شما چیه؟
    راستش منم در واقع منتظر نظر علمی و البته تجرب یهستم و دریافتیهای خودمم نوشتم!فکر میکنم و تا جایی که فهمیدم اگر نوک زدن باعث خونریزی نشه مشکلی نیست ولی اگر شد بیاد سریع وارد عمل شد و از پماد ویتامین a-d به مدت 3 تا 5 روز استفاده کرد و اگر زخم عفونی شد باید از تتراسایکلین استفاده کرد.
    البته شما رژیم غذایی و شرایط نگهداریش رو هم بگید فکر کنم بهتره
    9
    مدیر کل دامپزشکان علت نوک زدن مینا به پای خودش
    نظر شما چیه؟
    با سلام و عرض ادب
    دوست عزیزم چیزی به اسم واکسن برای مرغ مینا ما نداریم این واکسنی هم که شما گفتید مخصوص کبوتر و مرغ هست .
    باید از پاهاش نمونه انگل گرفته بشه احتمال در گیری انگلی وجود داره در غیر این صورت باید از پاهاش ازمایش گرفته بشه.
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    http://dampezeshkan.com
    0
    سلام حسین اقا
    یعنی به مینا واکسن نمیزنن؟
    داکتر گفت که لازمه!
    0
    2روز اول دونه پارس میدادم اما از روز سوم کی کی و سفیده تخم مرغ نان و ماکارونی!
    موقع خرید به پاهاش خیلی توجه کردم مشکلی نداشت اما وقتی اوردمش خونه شروع به نوک زدن به پاش کرد اونم فقط به انگشت وسط پای چپش
    9
    سلام حسین اقا
    یعنی به مینا واکسن نمیزنن؟
    داکتر گفت که لازمه!
    بله واکسن نمیزنن ، دوست عزیز من هم دکتر دامپزشک هستم و سالهاست توی این زمینه دارم کار میکنم یک جستجو هم توی انجمن کنی میبینی بیشتر از 400 تا کیس فقط اینجا مطرح کردند. واکسن برای مرغ مینا نداریم

2روز اول دونه پارس میدادم اما از روز سوم کی کی و سفیده تخم مرغ نان و ماکارونی!
    فقط سفیده تخم مرغ و کی کی بهش بده.
    موقع خرید به پاهاش خیلی توجه کردم مشکلی نداشت اما وقتی اوردمش خونه شروع به نوک زدن به پاش کرد اونم فقط به انگشت وسط پای چپش
    همونطور که بالا گفتم باید از پاهاش نمونه انگل گرفته بشه احتمال در گیری انگلی وجود داره در غیر این صورت باید از پاهاش ازمایش گرفته بشه. دکتر معالج این کار رو کردند ؟
    توجه : روش های درمانی که در قسمت مشاوره با دامپزشکان ، دامپزشک آنلاین قرار داده شده است بر اساس زمان ارسال دستخوش تغییرات فراوانی شده است و درمان مربوط به زمان گذشته و مرتبط با هر سوال و کیس بوده و ممکن است برای زمان حال اصلا روش مناسبی نباشد و برای زمان حال متد های درمانی پیشرفته تر و داروهای جدیدتر مورد استفاده می شود.
    شهریور- 96
    0
    سلام مجدد
    اقای دکتر متاسفانه پاسخ و حتی نظری در مورد ایرادات من بیان نکردید و انتظار یه خط جواب رو داشتم از شما
    0
    نه ایشون تا جوجمو دید گفت اول واکسنشو میزنم.
    در مورد پاشم گفت که پماد بزن اصن توجه زیادی به پاش نکرد.البته الان خیلی کم پاشو نوک میزنه
    بابت پیگیریتون ممنون
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط pc games نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    مینای من گاهی اوقات پای خودش رو میزنه و من اولین تجربه خودم بودم که اینو میدیدم و میشنیدم و بردمش پیش دامپزشک گفتش که وقتی قند مینا بالا بره اینکارو میکنه و سعی کنید غذای قندی بهش ندید و کمی ویتامین A-D بزنید.
    این کار جواب میده (پماد زدن) ولی راجب قند من از دامپزشکان سایتهای مختلف سوال کردم جوابشون منفی یا با تردید بود و بنابراین هرچی رفرنس خارجی راجب رژیم غذایی و رفتاری مینا بود مطالعه کردم و متوجه شدم بجز مینا چند پرنده خانگی دیگر هم گاهی پاهای خودشون رو میزنند که در اون مقالات تحقیقی اومده بود دلایلش مشخص نیست و میتونه به رژیم غذایی-استری و بی حوصلگی مینا مربوط باشه!و گفته شده بود که میناهای وحشی و اونایی که در طبیعت هستند این رفتار ازشون دیده نشده و حتی مرتبط دونستن در میناهای خیلی جوان (بین 1 تا 2.5 سال) باشه و خصوصا اونهاییکه روی مکانهای خیلی سفت به مدت طولانی می ایستند و در اخر برای درمان از ویتامین A-D بعلاوه پماد Calendula یا گل همیشه بهار نام برده بود که مورد دوم مثل اینکه خیلی خوب جواب میده و تستهای مختلفی روی پاهای مرغ مینا با این پماد مثبت ارزیابی شده

و میخواستم بدونم ایا دوستانی که تجربه دارند یا دامپزشک گرامی سایت نظرشون راجب این مورد چیه

؟

ممنون

سلام دوست عزیز
    انقدر سوالات زیادی در انجمن مطرح میشه که ناخواسته همچین مشکلاتی پیش میاد .
    این موضوع به همین سادگی نیست ولی اگر مشکل تغذیه ای باشه بله بر طرف میشه اما مسئله اینجاست که خیلی موارد میتونه باعث بروز این مشکل بشه مثل مشکلات عصبی ، درد ، انگل های خارجی ، قارچ ، عفونت های باکتریایی ، مشکلات کبدی ، خشکی پوست ، درماتیت های آلرژیک و .... که خارج از حوصله این بحث است.
    بهترین کار پیدا کردن ریشه بیماری هست ، میتونید از پماد آ د هم استفاده کنید ولی من به شخصه این کار رو توضیه نمی کنم چون اگر تشخیص عارضه اشتباه باشه میتونه عوارضی رو همراه داشته باشه.
    شهریور- 96
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21