دستشویی خرگوش:

خرگوش ها بسیار زود دستشویی کردن در جای دستشویی را یاد میگیرند ،اگرچه انعطاف پذیری در بعضی برای یاد گیری نیازمند صاحب خرگوش است .

خرگوش ها در طبیعتا معمولا یک جا یا دو جا را برای دستشویی خود انتخاب میکنند، صاحبانشان میتوانند ظرف دستشویی را در این مکان ها قرار دهند .

بستر :

در ابتدا به یک بستر مناسب احتیاج دارید . ممکن است خرگوش شما علاقه به دراز کشیدن در بستر دستشویی خود را داشته باشد و هر چند وقت یکبار بستر را گاز بگیرد ،بنابراین یک ماده جذب کننده کننده برای امنیت خرگوش از خوردن مدفوع نیاز است و بستر باید قدرت جذب بالایی داشته باشد .

ادرار خرگوش بوی قوی دارد ،پس چیزی که ادرار را جذب کند چیز ممنطقی و ایده الی است .

از خاک رس یا خاک دستشویی گربه استفاده نکنید ، یا از ستفاده تراشه چوب سرو و صنوبر خودداری کنید .برخی صاحبان خرگوش به اسانی از قرص دستشویی استفاده میکنند .

اینها از نظر اقتصادی به صرفه و ایمن هستند ،اما در زمانی که خرگوش شما این قرص را میخورد اصلا استفاده کردن از انها درست نیست .

جعبه :

برای جعبه دستشویی،جعبه دستشویی گربه بهترین کار را انجام میدهد اگر چه جعبه های کوچک را میتوانید برای خرگوش استفاده کنید اما فقط برای خرگوش های کوچک کارایی دارد .

اگر خرگوش شما علاقه به برگرداندن از کنار ظرف دارد یا در کنار ان دستشویی میکند یک مقدار خلاقیت لازم است . سرپوش گذاشتم برای ظرف دستشویی گربه بسیارمناسب است ،یا یک دستشویی سنگیت تر انتخاب کنید .

دستشویی در سایز بزگ میتواند حتی برای خرگوش های کوچک هم کارامد باشد و وزنش باعث میشود که دستشویی بر نگردد.

اگر خرگوشتان سعی بر برگداندن یک دستشویی میکند شما دستشویی سنگین تر ی برایش تهیه کنید .

نحوه استفاده از دستشویی به خرگوش
قرار دادن جعبه دستشویی :

برای شروع ،خرگوش را در محلی گذاشته و بر کارش نظارت کنید . هر جا که خرگوش شما شروع به ادرار و مدفوع کردن را انتخاب کنید ،در غیر این صورت کار شما بسیارمشکل میشود ،در ابتدا خرگوش را در قفس خود نگه دارید ابتدا با یک ظرف محدود دریک فضای محدود شروع کنید .

هرجا که خرگوش دستشویی کرده است را ضدعفونی کنید تا خرگوش ظرف دستشویی را انتخاب کند یا اینکه گوشه دیگری از قفس را انتخاب کند .

اگر این مورد را دیدید ،توالت را جا به جا کنید و در جایی قرار دهید که خرگوش انجا را میپسندد.

توالت را در جایی قرار دهید که خرگوش هم ترجیح بدهد هم از لحاظ شما جای مناسبی باشد هر دو این ها ضروری هستند و باید رعایت شوند .

اولین بار که خرگوش شما از ظرف دستشویی خود استفاده کرد ،ان ناحیه را قبول کنید و خرگوش را به همان ناحیه محدود کنید . و در ظرف دستشویی خرگوش اسباب بازی مورد علاقه اش را در ظرف دستشویی قرار دهید .

علائم ادرار و مدفوع خرگوش را در محل مشاهده کنید (معمولا در پشت دم کمی علامت برجا میماند ).خرگوش شما در چند جا دستشویی میکند سعی کنید این تعداد جاها را محدود به یک مکان کنید . اگر خرگوش شما از جعبه دستشویی استفاده کرد به او یک تشویقی بدهید .

وقتی که اتفاق افتاد ، شما خرگوش را محود به یک جای دستشویی کردید . خرگوش شما کاملا نمیتواند به دستشویی کردن در ظرف عادت کند و ممکن است گاهی اوقات اینکار را در مکان دیگری انجام دهد .