مشکلات رایج گربه های پیر شامل موارد زیر می شوند :

1-آرتروز
آرتروز در گربه های پا به سن گذاشته بسیار رایج است که این بیماری در اثر ملتهب شدن مفاصل به وجود می اید.گربه ای که به بیماری ارتروز مبتلاست درد بسیار زیادی را تحمل می کند و علاوه بر ان در پریدن ، قدم  زدن و در کل حرکت مفاصلش مشکل دارد.گربه ها ممکن است  در این شرایط به شما کج خلقی کنند و البته رفتاری پرخاشگرانه داشته باشند.
اگر گربه ای به این بیماری مبتلاست باید دارو های ارام بخش مصرف کرده و وزن  متعادلی داشته باشد تا درد مفاصل ان را اذیت نکند.

2-چاقی
گربه های تنها  معمولا توسط صاحبان عقیم می شوند و این چاقی را در بر دارد.عقیم کردن گربه ها به تنهایی باعث چاقی ان ها نمی شود اما یکی از فاکتور های چاقی در گربه ها به حساب می اید.گربه های عقیم شده و پیر معمولا زیاد غذا میخورند و به مراتب کمتر فعالیت بدنی داشته و در نتیجه اضافه وزن پیدا میکنند
برای کم کردن وزن گربه تان و یا جلوگیری از چاق شدن مقدار غذای ان را کم کنید و مجبور به فعالیتش کنید یا از غذاهای لایت مخصوص گربه های چاق استفاده کنید.

3-مشکلات قلبی
مشکلات قلبی در گربه های پیر رایج است.

4-مشکلات دفع
بعضی گربه های مسن علاقه دارند که در محل های دیگری (به جز خاک )ادرار و مدفوعشان را تخلیه کنند.این مشکل میتواند باعث  مشکلاتی مثل مشکلات دستگاه  ادراری ناشی شده باشد.گربه های مسن
گربه های مسن اغلب در روز به دفعات ادرار می کنند.
برخی از مشکلات گربه های مسن در دفع شامل :

  • ورم روده بزرگ
  • دیابت
  • التهاب روده
  • مشکلات تیروئیدی
  • بیماری های کلیوی و یا کبدی
  • مشکلات مخرج(مقدی)
  • اضطراب و استرس
  • مشکلات بینایی

5-مشکلات بینایی
برخی از گربه های مسن از مشکلات بینایی رنج می برند.گربه های دیابتی بیشتر از بقیه ان ها در خطر ابتلا به این بیماری ها هستند.مشکلات بینایی ممکن است باعث شود که گربه در محلی به جز خاک مخصوصش ادرار و مدفوعش را دفع کند .

برای جلوگیری از این کار چند عدد litter box در خانه داشته باشید . گربه از ان ها به عنوان صندلی راحتی استفاده می کند و در همان جا مدفوعش را دفع می کند.

6-مشکلات شنیداری
بعضی از گربه ها از مشکلات شنیداری در سنین بالا رنج می برند.گربه های مسن مشکلات زیادی در شنوایی دارند و برخی از انها در خطر عدم توانایی در شنیدن یا به سنگینی شدید گوش می باشند.