گروه دارویی: آنتی بیوتیک

 
شکل دارویی: پودر محلول در آب

 
ترکیب: هر بسته 500 گرمی حاوی 50 گرم فلومکوئین می باشد.

 
مکانیسم اثر:
داروی آنتی باکتریال قوی و موثر که به منظور پیشگیری و درمان بیماری های عفونی دستگاه گوارش و دستگاه تنفس طیور مانند پاستورلوز، کلی باسیلوز، سالمونلوز، کوریزا، C.R.D کمپلکس و آرتریت های استافیلوکوکی طیوراستفاده می شود.

 

این دارو به واسطه محلول بودن در آب، دارای سهولت و سرعت مصرف و مناسب برای مرغداری های صنعتی است. فلومکوئین داروی سنتتیک آنتی باکتریال است که عمدتا بر روی باکتری های گرم منفی تاثیر می نماید، ضمنا روی معدودی از باکتری های گرم مثبت نیز موثر است.

 
فارماکوکینتیک : فلومکوئین خیلی سریع جذب می شود و غلظت خونی حداکثر نیم ساعت بعد از مصرف دارو حاصل می گردد و همچنین دفع دارو نیز سریع می باشد.

 
موارد مصرف:
فلومکوئین برای درمان پاستورلوز یا وبای مرغان، کلی باسیولوز، کوریزا، سالمونلوز، کمپلکس های باکتریایی همراه با C.R.D طیور مصرف می شود.

 
مقدار و روش مصرف :
جوجه 2-1 هفتگی: نصف قاشق غذاخوری (5 گرم) در 10 لیتر آب آشامیدنی به مدت 5-3 روز متوالی.
جوجه 6-3 هفتگی: یک قاشق غذاخوری (10 گرم) در 10 لیتر آب آشامیدنی به مدت 5-3 روز متوالی.
( هر قاشق غذاخوری معادل 10 گرم پودر می باشد.)

 
روش تهیه محلول: 50 گرم پودر را به یک لیتر آب آشامیدنی اضافه کرده، حدود 5 دقیقه خوب به هم بزنید، 10 دقیقه صبر کنید تا دارو کاملا حل شود و سپس بقیه آب آشامیدنی را افزوده و به هم بزنید، محلول برای مصرف آماده است.

 
موارد منع مصرف :  مصرف توأم فلومکوئین با سولفونامید، تری متوپریم، تتراسیکلین ها، نیتروفوران ها و همچنین تجویز آن به مرغان تخمگذار که تخم آنها مصرف انسانی دارد منع شده است.

 
زمان پرهیز از مصرف: 48 ساعت قبل از کشتار مصرف دارو را قطع نمایید.

 
شرایط نگهداری: در مکان خشک و دردمای بین 10 تا 25 درجه سانتیگراد و دوراز نورنگهداری شود.

 
بسته بندی: بسته های 500 گرمی.