ويروسیدال اکسترا ®Virucidal Extra

0
356

پودرضد عفونی کننده محلول در آب
دسته دارویی :ضدعفونی کننده
ترکیب : پتاسیم مونوپرسولفات(50%)،سدیم دی کلرو ایزوسیانورات(5%)، سولفامیک اسید(15%)، سدیم هگزامتافسفات(25%)، سدیم دودیل بنزن سولفونات(5%)
موارد مصرف :
ویروسیدال اکسترا® یک ضدعفونی کننده وسیع الطیف است که روی ویروسها،قارچها، باکتریهای گرم مثبت و گرم منفی موثر است و برای ضدعفونی فضا (مه پاشی)، سطوح و سیستم های آبرسانی در مرغداریها،دامداریها و واحدهای جوجه کشی، کشتارگاهها، محل ورود و خروج دامداری و صنایع وابسته و وسایل حمل و نقل دام وطیور، کلینیک های دامپزشکی ، اتاقهای جراحی، حوضچه های ضدعفونی، چکمه های کارکنان واحدهای دامی و صنایع غذایی استفاده می گردد.
مکانیسم اثر: این پودر در حالت محلول خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد، قدرت اسیدی متوسط ویروسیدال به دلیل وجود دهنده های آلی به شکل ایزوسینورات کلرینه و پذیرنده کلرین به شکل سولفامیک اسید است، قدرت اکسیدکنندگی قوی به علت وجود پتاسیم مونوپرسولفات است که پس از حل شدن در آب اتفاق می افتد و قدرت نفوذ پذیری آن نیز به دلیل خاصیت کشش سطحی دودسیل بنزن سولفونات افزایش می یابد بنابراین اثر سینرژیستی بین پنج جزء باعث قدرت بیوسیدالی ویروسیدال می شود.
مقدار و روش مصرف :
– ضدعفونی سطوح و فضای داخلی و حوضچه های ورود و خروج: رقت 1به 100(1کیلوگرم پودر در 100 لیتر آب)300 میلی لیتر را در یک متر مربع اسپری کنید.
توجه: در یک فضای بسته شامل کف و دیوارها، مساحت زیر بنا(کف) را در 2.5 ضرب نمایید تا مساحت کل سطوحی که باید ضدعفونی شوند شامل کف و دیوارها مشخص گردد.
-ضدعفونی وسایل(کلینیک،کشتارگاههاو…): رقت 1به200(500گرم پودر در 100 لیتر آب)
-استفاده در سالنها در طول دوره پرورش طیور: رقت 1 به 1000 به شکل مه پاشی یا اسپری روی سطوح و در فضا رقت 1به 200 به شکل ذرات درشت فقط روی سطوح ، کف و دیوارها، به نحوی که در فضا یا روی پرنده اسپری نشود.
-ضدعفونی آب آشامیدنی در صورت احتمال آلودگی یا شیوع بیماری: آب آشامیدنی طیور را با رقت 1به1000 (یک کیلوگرم در 1000لیتر آب)ضدعفونی و پس از یک ساعت به مصرف برسانید.
-ضدعفونی سیستم های آبرسانی: تانک و لوله ها را با رقت 1به200 پرکنید و بعد از یک ساخت بشویید.
موارداحتیاط :
– هنگام کار از دستکش مناسب، ماسک معمولی و عینک محافظ چشم استفاده شود.
– از تماس پودر یا محلول غلیظ با پوست یا چشم جلوگیری شود، در صورت تماس با آب فراوان شسته شود.
– هنگام مصرف از قاشق یا پیمانه مرطوب استفاده نشود.
– پس از استفاده درب قوطی محکم بسته شود.
– جهت تهیه محلول از آب ولرم استفاده شود و به مدت یک دقیقه خوب تکان داده شود.
– دور از مواد قلیایی قوی، مواد قابل احتراق، مواد اکسید کننده و اسیدهای معدنی قوی نگهداری شود.
– محلول تهیه شده را دور از نور نگهداری  و تا 7 روز مصرف کنید.
شرایط نگهداری :
– در محل خشک و خنک ،دور ازنورو دسترس کودکان نگهداری شود.
بسته بندی:  1و5کیلوگرم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید