مزایا و معایب پودر گوشت و استخوان

0
629
مزایا و معایب پودر گوشت و استخوان

پودر گوشت و استخوان چیست ؟ مصرف پودر گوشت و استخوان چه مزایا و معایبی در تغذیه دام و طیور دارد ؟ دلیل محدودیت مصرف پودر گوشت و استخوان در تغذیه دام و طیور چیست ؟ وضعیت و یا پروفایل اسیدهای آمینه پودر گوشت از نظر دو اسید آمینه لیزین و متیونین چگونه است ؟ لطفا با مجله کشاورز زاگرس همراه شده و این مقاله کوتاه و کاربردی را مطالعه فرمایید

۱- پودر گوشت و استخوان چیست ؟ در ابتدا بهتر است تعریفی از این ماده خوراکی داشته باشیم. مطابق با تعاریف علمی در کشور انگلستان، پودر گوشت محصولی است که از حرارت دادن ، خشک کردن و آسیاب کردن کل یا قسمت هایی از بدن حیوانات خونگرم تولید می شود و ممکن است که چربی آن به طور جزیی یا به طور فیزیکی جدا شده باشد. این محصول اصولا باید عاری از سم، شاخ ، مو ، پر و محتویات دستگاه گوارش باشد.

۲- میزان پروتیین خام و چربی خام پودر گوشت و استخوان چقدر است ؟ پ

ودر گوشت و استخوان بر اساس ماده خشک حدودا دارای ۵۰ درصد پروتیین خام می باشد. (حدودا ۴۵ تا ۵۵ درصد پروتیین خام دارد). اما میزان چربی خام ان میتواند بین ۳ تا ۱۳ درصد متغیر باشد که معمولا در حدود ۹ درصد می باشد

۳- پودر گوشت و استخوان از نظر اسید های آمینه و عناصر معدنی در چه وضعیتی است ؟

این محصول از نظر لیزین در وضعیت خوبی قرار دارد . اما متاسفانه از نظر متیونین و تریپتوفان فقیر می باشد. اما از نظر خاکستر، کلسیم و فسفر مناسب می باشد به طوری که دارای ۳۳ تا ۳۵ درصد خاکستر،  ۸ درصد کلسیم و ۴ درصد فسفر می باشد. بنابراین انتظار داریم که نسبت کلسیم به فسر در این محصول ۲ به یک باشد

۴- پودر گوشت و استخوان از نظر کدام ویتامین ها غنی می باشد؟ این محصول منبع خوبی از ویتامین های گروه B ، بویژه کولین، ریبوفلاوین، نیکوتین آمید و B12  می باشد

مزایا و معایب پودر گوشت و استخوان
۵- پودر گوشت و استخوان را تا چه میزان می توان مصرف کرد ؟

مطابق با توصیه کتاب تغذیه مکدونالد، پودر گوشت و استخوان به سهولت توسط خوک و طیور خورده می شود. و این محصول را میتوان تا ۱۵ درصد در جیره طیور تخمگذار استفاده کرد.

دلیل محدودیت مصرف پودر گوشت و استخوان در جیره طیور چیست ؟

۱- اولا میزان فسفر این محصول بالا می باشد و در نتیجه استفاده بیش از اندازه از این محصول ،بالانس کردن فسفر میتواند کار سختی باشد.

۲- قیمت پودر گوشت و استخوان در برخی از کشورها زیاد بوده و میتواند باعث گران شدن جیره نهایی شود. از سوی دیگر رغبت و تمایل دام های نشخوارکننده به مصرف پودر گوشت کم می باشد.

۳- همان طور که میدانیم بخش زیادی از جیره پرندگان را دانه ذرت به خود اختصاص می دهد و ذرت متاسفانه از نظر اسیدآمینه تریپتوفان فقیر می باشد. از سوی دیگر پودر گوشت نیز دارای کمبود اسید آمینه تریپتوفان می باشد . بنابراین استفاده بیش از اندازه از پودر گوشت و استخوان در کنار دانه ذرت میتواند باعث کمبود اسید آمینه تریپتوفان در پرندگان شود.

۴- مشکل بعدی این محصول ، ریسک آلوده بودن پودر گوشت و استخوان به باکتری سالمونلا می باشد که میتواند باعث آلودگی گله شود. بنابراین باید پیش از مصرف این محصول، آلودگی آن به باکتری سالمونلا بررسی شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید