بدن وایرهر فاکس تریر پوشیده از موهای بلند سفید سیمی مانند است با لکه های قهوه ای یا سیاه می باشد. گوشها بی شکل. معمولاً دم را به انداز یک چهارم آن جراحی و کوتاه می کنند. دارای فک قدرتمند ، دندانهای منظم ، نترس با بدنی قوی و مهمتر از همه اینها شجاع است. سگی است پرانرژی و قدرتمند در یک جثه کوچک. جشمها تیره رنگ ، کوچک و فرو رفته و سر زنده است. گردن پهن و عضلانی می باشد.

خلق و خو

سگی است شجاع ، پر انرژی و بازیگوش. عاشق بازی با کودکان است گرچه ممکن است گاهی اوقات گاز بگیرد! نسبت به اعضای خانواده پر محبت است و نمی تواند حس حسادتش را مخفی کند. شجاع و سرزنده. این دینامیت کوچک استعداد زیادی در یادگیری دارد. دوست دارد تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد و اگر برای مدت طولانی تنها بماند افسرده می شود. یک تریر کوچک و در عین حال مهاجم است و این حالت تهاجمی را حتی در برابر سگهای بزرگتر از خودش نیز بروز می دهد. برای نگهداری در کنار سایر حیوانات خانگی پیشنها نمی شود. این نژاد حتی ممکن است به شکار و کشتن سایر حیوانات کوچک مانند گنجشک بپردازد. به پارس کردن علاقه دارد و دیدبان خوبی است. برای افراد میان سال پیشنها نمی شود ، لجباز است و باید از تولگی تحت آموزشهای جدی قرار گیرد.

وزن و ارتفاع

وزن در نرها 9-7 ک.گ در ماده ها 8-6 ک.گ

ارتفاع در نرها 41-36 س.م در ماه ها 38-33 س.م
 نژاد سگ وایرهر فاکس Wire Hair Fox

مشکلات سلامتی

برگشتگی پلک به داخل ، ناشنوایی مادرزادی در سگهای یکدست سفید ، آبمروارید ، مشکلات کتف و بیماریهای پوستی قابل ذکر می باشد.

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب است به شرط آنکه در طول روز به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه پرجنب و جوش است و به حیاط نیاز ندارد.

فعالیت بدنی

حتی در یک حیاط کوچک به تنهایی آنقدر می دود تا نیازهایش را برآورده سازد. اگر حیاط ندارید می توانید آنرا برای پیاده روی به پارک ببرید. در صورتی که حیوانات کوچک در اطراف نباشند می توان قلاده آنرا باز کرد تا آزادانه بدود.

طول عمر

15 سال یا بیشتر.

آراستن

برس کشیدن منظم موهای سیمی وایرهر فاکس تریر کافی است. شست و شو و استفاده از شامپو خشک تنها در موارد ضروری پیشنهاد می شود. اگر می خواهید سگ شما ظاهر زیبایی داشته باشد باید موهایش چند بار در سال کوتاه و منظم شود.

تاریخچه

امروزه ما می دانیم که پرورش دهندگان برای ایجاد نژاد تریرها از داشهوندهای باستان ، سگهای شکاری انگلیسی ، فاکس هاند و بیگل استفاده نموده اند. یکی از قدیمی ترین انواع تریرها فاکس تریر می باشد که در قرن 18 میلادی در انگلستان برای شکار روباه و مبارزه با موشها از آن بهره می گرفتند. بعدها نژاد وایرهر فاکس تریر با موهای سیمی مانند و مقاوم تر جهت کار در آب و هوای سر سخت پرورش یافت. از این نژاد برای شکار ، سیرک ، مسابقه و به عنوان دیدبان استفاده می شود.

گروه

تریرها.