فشار خون بالا هنگامی در سگها رخ می دهد که حجم خون درون رگها به بیشترین حد می رسد.این بیماری در صورتی رخ می دهد که رگ توانایی تحمل فشار بیش از حد خون را نداشته باشد.
فشار خون بالا اغلب بر اثر یک بیماری زمینه ای می باشد.
فشار خون چه علائمی در سگ دارد؟
نشانه های این بیماری علاوه بر علائم بیماری های زمینه ای می تواند مانند تغییراتی در رفتار سگ مانند تحریک پذیری- دویدن و ورزش کردن کمتر-یا بی حالی باشد.کوری ناگهانی و دیسترس تنفسی از دیگر نشانه های بیماری می باشد.

سگ چگونه به این بیماری مبتلا می شود؟
فشار خون بالا اغلب بر اثر یک بیماری اولیه است که در این میان بیماری های قلبی و کلیوی بسیار بیشتر است که باعث به وجود آمدن فشارخون بالا می شود.دیابت و سایر بیماری های غدد درون ریز نیز می تواند سبب فشارخون بالا شود و در نهایت برخی داروها می تواند باعث به وجود آمدن بیماری شود.
این بیماری چگونه تشخیص داده می شود؟
دامپزشک سگ با گرفتن فشار خون این بیماری را تشخیص می دهد.دریافت مقدار فشارخون سگ باید در مکانی باشد که با هیجان سگ باعث تغییر فشارخون سگ نشود.و دامپزشک برای اینکه از نتایج آزمایش مطمئن شود به احتمال زیاد چند بار آزمایش را انجام می دهد و میانگین به دست آمده را به عنوان فشارخون یادداشت می کند.

دلایل فشار خون بالا در سگها
فشارخون بالا چگونه درمان می شود؟
در بسیاری از موارد این بیماری با درمان بیماری زمینه ای انجام می شود.و در موارد خفیف از جمله نشانه های بیماری ممکن است کم شدن وزن باشد که با رژیم غذایی کم نمک درمان می شود و در موارد شدید دامپزشک برای سگ دارو تجویز می کند.
چگونه می توان از این بیماری جلوگیری کرد؟
بهترین راه پیشگیری درمان بیماری زمینه ای یا هر مورد دیگری که باعث به وجود آمدن فشار خون بالا می شود می باشد و سالم نگه داشتن سگ از نظر وزن و تغذیه به پیشگیری از این بیماری کمک می کند.
آیا این بیماری به انسان منتقل می شود؟
خیر این بیماری به انسان منتقل نمی شود