روش تشخیص بیماری های لثه ای در سگها

0
286

تشخیص بیماری های لثه ای در سگها کار مشکلی است زیرا نشانه ها اغلب نادیده گرفته میشوند ، به همین دلیل به عنوان یک صاحب مسئول بهتر است با بعضی از این نشانه ها آشنا شوید .
بیماری های لثه ای در سگها
بیماری های لثه ای که اغلب با نام عفونت های دهانی هم شناخته میشوند در اثر التهاب یکی یا همه ی Support Structure های دندان ها به وجود می آیند و متاسفانه در اکثر سگها دیده میشوند و اگر به درستی درمان نشوند مشکل ساز خواهند شد .
تشخیص بیماری های لثه ای
در اکثر اوقات نشانه های مشخصی برای تشخیص بیماری های لثه ای وجود ندارند و همه چیز در دهان سگ سالم به نظر میرسد . مسواک زدن روزانه دندان های سگ و ویزیت های منظم توسط دامپزشک در پیشگیری از این بیماری ها اهمیت بسیاری دارند .
بهتر است هر روز دندان های سگتان را چک کنید و به دنبال نشانه ها بگردید .
سگهایی که به بیماری های لثه ای دچارند تغییرات رفتاری خواهند داشت برای مثال از خوردن غذا های سفت اجتناب میکنند و دیگر اسباب بازی هایشان را به دهان نمیگیرند .
نشانه های بیماری های لثه ای
بیماری های لثه ای در ۴ مرحله پیشرفت میکنند ، این مرحله ها به این صورتند :
مرحله اول : التهاب در یک یا چند دندان
مرحله دوم : %۲۵ سستی اتصال دندان ها به لثه
مرحله سوم : میزان سستی اتصال دندان ها به لثه به %۳۰ میرسد
مرحله چهارم : در مرحله پیشرفته سستی اتصال دندان ها به لثه به %۵۰ خواهد رسید و در برخی موارد ریشه های دندان ها قابل رویت هستند

روش تشخیص بیماری های لثه ای در سگها
نشانه های دیگری نیز هستند که میتوانید به آنها توجه کنید :
بوی بد دهانبه وجود آمدن Plaque ها
به وجود آمدن Tartar هاتغییرات خط لثه التهابپوسیدگیبی توجهی به غذا های سفت یا اسباب بازی ها بیشتر شدن ریزش آب از دهان تلاش برای مالیدن صورتتهوعاگر هر یک از این نشانه ها را در سگ خود دیدید او را به نزد دامپزشک ببرید زیرا در صورت پیشرفت بیماری درمان آن مشکل تر است .
درمان بیماری های لثه ای
پیش از هر چیز دامپزشک دندان های سگ را تمیز میکند تا تشخیص بیماری آسان تر باشد ، سپس بافت های چرکی یا مرده باید در نظر گرفته شوند . دندان های پوسیده باید کشیده شوند و چرک ها باید تخلیه شوند .
پس از جراحی به سگ شما دارو های ضد درد ، آنتی بیوتیک و دارو های ضد تورم داده میشود . در این دوره شما باید به سگتان توجه بیشتری کنید و به او غذا های نرم بدهید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید